ترویج و توسعه کشت گیاهان دارویی

تاریخ انتشار: شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۵ ق٫ظ
ترویج و توسعه کشت گیاهان دارویی زینب فاضلی کارشناس کشاورزی اندیمشک گفت: کشت گیاهان دارویی در سال‌های اخیر به واسطه مصرف و جایگاه ویژه‌ای که در صادرات دارد مورد اهمیت و توجه کشاورزان قرار گرفته است. او بیان داشت: در استان خوزستان با توجه به کاهش باران و تنش خشکی در تابستان و پاییز انگیزه کشت گیاهان دارویی که مقاوم به […]

زینب فاضلی کارشناس کشاورزی اندیمشک گفت: کشت گیاهان دارویی در سال‌های اخیر به واسطه مصرف و جایگاه ویژه‌ای که در صادرات دارد مورد اهمیت و توجه کشاورزان قرار گرفته است.

او بیان داشت: در استان خوزستان با توجه به کاهش باران و تنش خشکی در تابستان و پاییز انگیزه کشت گیاهان دارویی که مقاوم به کم آبی و تنش خشکی هستند را افزایش می‌دهد.

فاضلی تصریح کرد: خصوصا با ترویج کشت گیاهان دارویی در منطقه که ارزش ارز آوری داشته باشند مانند زعفران، رز ماری، چای ترش، آویشن و … می‌توان باعث بهروری از منابع طبیعی، چون آب و خاک شد و هم توجیه بهتر اقتصادی شد.

این کارشناس کشاورزی ادامه داد: اکنون پس از اجرای طرح کشت زعفران گلخانه‌ای و زمینی در شهرستان اندیمشک اقدام به آموزش کشاورز و کار آموز با مدرک فنی حرفه‌ای نموده ایم در حال حاضر کشت زعفران با توجه به اینکه نیازی به آبیاری تابستان ندارد و با الگو‌های کشت منطبق با کم آبی سازگار بوده گزینه بسیار مناسبی هم از نظر بهروری اقتصادی و هم منابع محیطی برای کشت است.

او در پایان گفت: کشت رزماری، آویشن و به لیمو و همچنین چای ترش در منطقه شهرستان اندیمشک بهره وری اقتصادی دارد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
صنعت ساختمان
جشنواره
تابناك وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار