پساب جایگزین آب در رودهای خوزستان می شود!/ شبکه های فاضلاب نیمه کاره دردی دوا نمی کند

تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۳ ق٫ظ
پساب جایگزین آب در رودهای خوزستان می شود!/ شبکه های فاضلاب نیمه کاره دردی دوا نمی کند محمدجواد اشرفی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در پنجاه و هشتمین جلسه شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون در سالن جلسات استانداری خوزستان گفت: خوزستان جزو معدود استان های کشور است که شبکه فاضلاب هیچ یک از شهرستان های آن تکمیل نیست و بخش مهمی از این پساب وارد رودهای استان می شود.   اشرفی افزود: در سال های […]

محمدجواد اشرفی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در پنجاه و هشتمین جلسه شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون در سالن جلسات استانداری خوزستان گفت: خوزستان جزو معدود استان های کشور است که شبکه فاضلاب هیچ یک از شهرستان های آن تکمیل نیست و بخش مهمی از این پساب وارد رودهای استان می شود. 

 اشرفی افزود: در سال های اخیر طرح های متعدد اجرای تصفیه خانه و شبکه جمع آوری فاضلاب در شهرستان های مختلف استان آغاز شده است که این طرح ها بین ۷۰ تا ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی ادامه داد: به جز دزفول، پساب سایر شهرهای واقع در مسیر کارون به طور کامل وارد رودخانه می شود.

اشرفی با اشاره به آخرین روند اجرای طرح های تصفیه فاضلاب در شهرهای آبادان، خرمشهر و بندر ماهشهر افزود: در اردیبهشت ماه امسال اعلام شد که تصفیه خانه شادگان، ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قرار است که تا آخر تیرماه به بهره برداری برسد اما این وعده عملی نشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: مسئولان آب و فاضلاب خوزستان اعلام کرده اند که تصفیه خانه شادگان تا ۲۰ روز آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد پساب فاضلاب دزفول وارد تصفیه خانه می شود اظهار داشت: در منطقه زیباشهر دزفول اخیرا شاهد ورود پساب فاضلاب به رودخانه دز هستیم که این امر موجب شده تا با تلفات ماهیان در نقاطی از این رودخانه مواجه باشیم ضمن اینکه در شهرهای آبادان و خرمشهر نیز پساب فاضلاب وارد رود کارون می شود.

اشرفی با اشاره به مشکلات موجود در روند اجرای تصفیه خانه های فاضلاب در خوزستان گفت: تصفیه خانه شوشتر احداث ولی از مدار خارج شده است ضمن اینکه تصفیه خانه بندر ماهشهر و بندر امام که دارای پیشرفت ۷۰ تا ۷۵ درصد تا سال ۹۹ بودند، غیرفعال شده اند.

وی گفت: با وجود جاری بودن سه رودخانه مهم در استان خوزستان تکمیل تصفیه خانه ها و شبکه جمع آوری فاضلاب در این استان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
صنعت ساختمان
جشنواره
تابناك وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار