یکهزار و ۷۵۱ تن خرمای استعمران از نخلداران خرمشهری خریداری شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۹ ق٫ظ
یکهزار و ۷۵۱ تن خرمای استعمران از نخلداران خرمشهری خریداری شد ناجی شهیب‌زاده روز دوشنبه درگفت‌وگو با خبرنگار بیان کرد: ۴۸۰ تن و ۹۷۰ کیلوگرم خرمای درجه یک و ۹۷۰ تن خرمای درجه ۲ استعمران توسط کارگاه‌های بسته‌بندی خرما خریداری شد. وی افزود: همچنین ۲۵۶تن و ۵۵۹ کیلوگرم خرمای درجه یک استعمران و ۴۰ تن و ۳۳۵ کیلوگرم خرمای درجه ۲ توسط تعاونی روستایی خرمشهر به قیمت هر کیلوگرم […]

ناجی شهیب‌زاده روز دوشنبه درگفت‌وگو با خبرنگار بیان کرد: ۴۸۰ تن و ۹۷۰ کیلوگرم خرمای درجه یک و ۹۷۰ تن خرمای درجه ۲ استعمران توسط کارگاه‌های بسته‌بندی خرما خریداری شد.

وی افزود: همچنین ۲۵۶تن و ۵۵۹ کیلوگرم خرمای درجه یک استعمران و ۴۰ تن و ۳۳۵ کیلوگرم خرمای درجه ۲ توسط تعاونی روستایی خرمشهر به قیمت هر کیلوگرم ۹۲ هزار ریال برای درجه یک ، ۷۸ هزار و ۲۰۰ ریال برای درجه ۲، و ۶۰ هزار ریال برای درجه سه خریداری شد.

شهیب‌زاده مجموع تولید خرما در سال زراعی جاری را در خرمشهر ۶ هزار تن و ۸۹۴ کیلوگرم بیان کرد و گفت: چهار هزار و ۲۵۰ تن محصول به صورت رطب و خارک در بازار داخلی مورد مصرف قرار گرفت.

وی ادامه داد: در سال زراعی گذشته هفت هزار و ۲۹۷ تن خرما از نخلستان‌های خرمشهر برداشت شد که بخشی از آن توسط کارگاه‌های بسته‌بندی خریداری و بخشی نیز به خارج از کشور صادر شد. 

مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر عمده‌ ارقام صادراتی خرما از این شهرستان را استعمران و زاهدی بیان کرد و گفت: بریم، خضراوی، بلیانی، برحی، قنطار، سویدانی، خصاب، عویدی، لیلوی، دیری، یوزی، شکرا، اشگر، فرسی و حلاوی دیگر ارقام خرمای تولیدی شهرستان خرمشهر هستند.

وی بیان کرد:هم اکنون ۲ کارگاه فرآوری خرما در خرمشهر فعال هستند که کار هسته‌گیری، شست‌وشو و کلاهک‌گیری، ضدعفونی و بسته‌بندی را انجام می‌دهند.

شهرستان خرمشهر سه هزار و ۷۰۰ هکتار نخلستان دارد که از این میزان ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار از آن بارور و یک هزار و ۶۰۰ هکتار به صورت نهال یا غیر بارور هستند. 
عمده نخلستان های بارور در خرمشهر از نوع تجاری استعمران است.

شهرستان خرمشهر ۴۰ هزار هکتار زمین قابل کشت دارد.

 


آخرين اخبار
پر بحث ترين
صنعت ساختمان
جشنواره
تابناك وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار