۵۰۰ میلیارد ریال به یک طرح آبرسانی کشاورزی در شوشتر اختصاص یافت

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۲ ق٫ظ
۵۰۰ میلیارد ریال به یک طرح آبرسانی کشاورزی در شوشتر اختصاص یافت -فرماندار شوشتر گفت : ۵۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل پروژه آبرسانی به اراضی کشاورزی روستای غلامعلی به گوریه مصوب شده و انتظار می رود این طرح تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد. حسین پنبه دانه پور سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار بیان کرد : این پروژه از اواخر دهه ۸۰ […]

-فرماندار شوشتر گفت : ۵۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل پروژه آبرسانی به اراضی کشاورزی روستای غلامعلی به گوریه مصوب شده و انتظار می رود این طرح تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

حسین پنبه دانه پور سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار بیان کرد : این پروژه از اواخر دهه ۸۰ شروع شده و تاکنون به بهره برداری نرسیده است.

 وی افزود: نشست های مختلفی اخیرا در معاونت عمرانی استانداری خوزستان برای تکمیل این پروژه برگزار و این میزان اعتبار برای تکمیل شبکه برق و ایستگاه پمپاژ این پروژه مصوب شد.

رییس شورای برنامه ریزی شوشتر ادامه داد : ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی قرار است به جهادکشاورزی و ۳۰۰ میلیارد ریال هم از طریق جهاد نصر خوزستان برای اجرای این طرح تامین شود.

وی افزود: مشکل برق رسانی به این پروژه آبرسانی کشاورزی و انشعاب های برق نیز با نگاه مثبت شرکت برق منطقه ای و توزیع برق خوزستان برطرف شده است .

فرماندار شوشتر گفت : با بهره برداری از این پروژه بیش از سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه آبی می شود.

شهرستان شوشتر با داشتن خاک حاصلخیز از قطب‌های تولید محصولات کشاورزی در خوزستان است.
سالانه حدود ۵۵۰ هزارتن محصول کشاورزی در شوشتر تولید می‌شود.در شهرستان شوشتر بیش از ۷۵ هزار هکتار زمین کشاورزی آبی و دیم وجود دارد.
شهرستان شوشتر دارای سه بخش مرکزی، میان آب و شعیبیه است که مرکز آن در ۸۹ کیلومتری شمال اهواز قرار دارد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
صنعت ساختمان
جشنواره
تابناك وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار