بازدید میدانی مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان و نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی از موقعیت سدهای زنجیره ای تنگ نایاب صیدون

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۲ ق٫ظ
بازدید میدانی مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان و نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی از موقعیت سدهای زنجیره ای تنگ نایاب صیدون به منظور بررسی مسائل و مشکلات تأمین آب مصارف شرب و کشاورزی در حوزه شهر صیدون و میداوود، بازدید میدانی از موقعیت سدهای زنجیره ای تنگ نایاب صیدون با حضور “فرهاد ایزدجو” مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان، و “عبدالله ایزدپناه” نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی صورت پذیرفت.

درابتدای این بازدید، نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی،ضمن برشمردن برخی معضلات موجود در منطقه صیدون در حوزه تامین آب شرب و کشاورزی و عدم اشتغال و توسعه نیافتگی منطقه، از اقدامات و حمایتهای مجموعه سازمان آب وبرق در توسعه منطقه در سالیان گذشته تقدیر کرد.

 مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان نیز با تشریح اقدامات انجام شده برای ارائه خدمات مطلوب به مردم شهرستان های ایذه و باغملک، نتایج پیگیریها و اقدامات انجام شده در ارتباط  با سدهای زنجیره ای تنگ نایاب صیدون را تشریح و بر تداوم پیگیری ها تا حصول نتیجه تاکید کرد.

 در ادامه از محدوده در دست احداث بند انحرافی میداوود و نیز از موقعیت سد اصلی تنگ نایاب صیدون بازدید صورت گرفت و در هربخش کارشناسان و مدیران مربوطه توضیحات لازم در خصوص نحوه مطالعات زمین شناسی و اکتشافات ژئوتکنیک ساختگاه و مراحل اجرایی طرح را ارائه کردند.

گفتنی است  در صورت اجرای سدهای مذکور که  با ارتفاع ۲۰ تا ۳۵ متر و حجم آب تنظیمی و برنامه ریزی شده حدود ۶/۴ میلیون مترمکعب،شاهد کاهش اثرات تخریب سازند گچی،مارنی و تبخیری گچساران در پایین دست و بهبود کیفی منابع آب رودخانه صیدون خواهیم بود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
صنعت ساختمان
جشنواره
تابناك وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار