امکان حضور خودروهای عراقی در منطقه آزاد اروند فراهم شد

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۵ ق٫ظ
امکان حضور خودروهای عراقی در منطقه آزاد اروند فراهم شد معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: امکان تردد خودروهای شخصی اتباع عراق از گذرگاه بین‌المللی شلمچه، با رفع محدودیت کرونایی فراهم شد.
امکان حضور خودروهای عراقی در منطقه آزاد اروند فراهم شدجبار سالم‌پور روز دوشنبه بیان کرد: با فراهم شدن زمینه‌ لازم از امروز تردد خودروهای عراقی در سطح آبادان و خرمشهر امکان پذیر شد.

سالم‌پور افزود: این اقدام در راستای اهدف توسعه گردشگری، تسهیل ورود گردشگران خارجی و ارز آوری، با همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران، پلیس راهور و نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی، در منطقه آزاد اروند انجام شده است.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار های سازمان منطقه آزاد اروند گفت: هم اکنون آمادگی پذیرش روزانه ۱۰ خودروی سواری برای اتباع خارجه از مرز شلمچه وجود دارد که به زودی این تعداد به ۵۰ خودرو می‌رسد و در آینده نیز ظرفیت مذکور نامحدود خواهد شد.

 

مرز بین‌المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) است که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است.

این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 


آخرين اخبار
پر بحث ترين
صنعت ساختمان
جشنواره
تابناك وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار