نقاشان طبیعت‌گرا به مزارع نیشکر آمدند؛

نقشِ نیشکر بر بوم سبز نقاشان خوزستان

تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ | ۰۸:۴۷ ق٫ظ
نقشِ نیشکر بر بوم سبز نقاشان خوزستان مسیر سرسبز و چشم‌نواز مزارع نیشکر همچون یک صحنه‌ نقاشی زنده طبیعت است؛ مزارعی که مانند یک بوم بزرگ، آسمان، دشت، پرندگان و در انتهایش تصویر محو یک کارخانه را در خود انعکاس می‌دهد و زیبایی آن‌ها را به شیوه‌ مسحورکننده‌ای بازتاب می‌دهد.

این بوم زیبا و سترگ طبیعت نیشکر، در آخرین روز جشنواره ملی برداشت، پاتوقی آرام برای “نقاشان طبیعت” خوزستان شد و حرکت قلم‌موها بر بوم‌هایشان، “فرمی” جذاب از نیشکر آفرید.

معرفی هنرمندانه صنعت نیشکر

ارایه این فرم هنری و خلاقانه از صنعت نیشکر در معرفی جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت‌های آن به مردم نقشی موثر دارد. این موضوعی است که امین بختیاری سرپرست نقاشان طبیعت بر آن تاکید می‌کند. از منظر او، نقاشان طبیعت‌گرا با هنرشان، خصلت‌های جغرافیایی منطقه خود را به خوبی عیان می‌کنند و برای همگان به نمایش می‌گذارند.

این نقاش خوزستانی فضای نیشکر را “خیلی خوزستانی” می‌داند که معرفه‌ی بخشی از هویت و فرهنگ این استان با هزاران اشتغال و تولید محصول است. به قول او موضوعی که اینگونه در اقتصاد و جاذبه‌های گردشگری اهمیت داشته باشد از دید هنر نیز سوژه‌ای جذاب است.

بختیاری حضور در طبیعت نیشکر را اولین تجربه گروه همراهش عنوان می‌کند و معتقد است که مزارع سرسبز نیشکر یکی از جاذبه‌های زیبای طبیعت خوزستان است که محیطی بابِ دل اهالی هنر را ایجاد کرده و آن‌ها را به سمت خود می‌کشاند.

آرامش و سکوت نقاشان در میان طبیعت سرسبز این گیاه جادویی، در آخرین روز جشنواره نیشکر دیدنی بود. یکی با قلم‌مو، دیگری با کاردک و مداد نقاشی در سبک‌های رئالیسم و اکسپرسیونیسم انتزاعی بُعدی هنری به صنعت نیشکر بر بوم‌های خود می‌دادند؛ بُعدی که می‌تواند هنرمندانه نیشکر خوزستان را به همه جهان معرفی کند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
صنعت ساختمان
جشنواره
تابناك وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار