ورود سامانه جدید بارشی همراه با کاهش دما در خوزستان

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۲ ق٫ظ
ورود سامانه جدید بارشی همراه با کاهش دما در خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از ورود سامانه بارشی جدید از روز پنجشنبه هفته جاری و کاهش دما از امروز چهارشنبه در استان خبر داد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان از ورود سامانه بارشی جدید از روز پنجشنبه هفته جاری و کاهش دما از امروز چهارشنبه در استان خبر داد.

محمد سبزه زاری بیان کرد: بر اساس هشدار سطح زرد، ورود سامانه بارشی جدید از اواسط روز پنجشنبه تا اواخر جمعه هفته جاری، سبب رگبار، رعد و برق و وزش تندباد لحظه‌ای در بیشتر نقاط خوزستان به ویژه مناطق شمال، شرق و ارتفاعات و ریزش تگرگ در مناطق مستعد خواهد شد؛طی امروز بارش‌های پراکنده در مناطق شرقی و ارتفاعات دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: از امروز تا روز پنجشنبه شاهد کاهش سه تا چهار درجه‌ای در دماهای صبحگاهی خواهیم بود؛ شمال خلیج فارس تا اواخر وقت امروز مواج است.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته گتوند با ۲۶ و دهدز با ۸.۲ سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط خوزستان بودند. حداکثر دمای اهواز در این مدت ۲۳ و حداقل ۱۵.۸درجه سانتیگراد گزارش شده است.

سامانه بارشی از روز شنبه تا سه‌شنبه هفته جاری بر خوزستان حاکم بود و بیشترین میزان بارندگی ایستگاه‌های باران سنج هواشناسی خوزستان در روستای هفت شهیدان دربخش مرکزی شهرستان مسجدسلیمان با ۱۰۵ میلیمتر و شوشتر با ۸۳.۲ میلیمتر ثبت شد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
صنعت ساختمان
جشنواره
تابناك وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار