«خجسته‌مهر» یخ روابط «تهران-مسکو» را آب کرد؟/ دو غول نفتی روسها آماده بازگشت به ایران شدند

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ | ۲۳:۵۷ ب٫ظ
«خجسته‌مهر» یخ روابط «تهران-مسکو» را آب کرد؟/ دو غول نفتی روسها آماده بازگشت به ایران شدند   حکایت این روزهای شرکت ملی نفت ایران بی‌شباهت به ماشین‌دودی دوره ناصرالدین شاه قاجار نیست، همان قطار دودی مسیر تهران-ری که تا تکان می‌خورد، سنگ می‌خورد ! همزمان با موج گسترده تخریب روزهای اخیر «محسن خجسته‌مهر» مدیرعامل شرکت ملی نفت در شبکه‌های اجتماعی، «او» از اواسط هفته جاری با سفر به مسکو و با […]

 

حکایت این روزهای شرکت ملی نفت ایران بی‌شباهت به ماشین‌دودی دوره ناصرالدین شاه قاجار نیست، همان قطار دودی مسیر تهران-ری که تا تکان می‌خورد، سنگ می‌خورد !

همزمان با موج گسترده تخریب روزهای اخیر «محسن خجسته‌مهر» مدیرعامل شرکت ملی نفت در شبکه‌های اجتماعی، «او» از اواسط هفته جاری با سفر به مسکو و با انجام گفتگوهایی با مدیران گازپروم و روس‌نفت روسیه به دو توافق بزرگ و کلیدی برای توسعه صنعت نفت دست یافته است. اتفاقاتی که نتایج آن به‌زودی از سوی دولت و وزارت نفت اعلام خواهد شد.

متنوع‌سازی سبد سرمایه گذاری به سمت شرق، توسعه بازار فروش و صادرات نفت و فرآورده نفتی، انتقال دانش و تکنولوژی در بخش بالادستی صنعت نفت از مهمترین محورهای گفتگوهای مدیرعامل شرکت ملی نفت با روسها در «مسکو» بوده است. توافق‌هایی که می‌تواند همچون کاتالیستی شرکت‌های بزرگ نفتی غربی را هم برای تسریع در بازگشت به ایران به واکنش وا دارد.

درباره نتایج و دستاوردهای سفر مدیرعامل شرکت ملی نفت به روسیه در روزهای آینده خبرهای مهمی اعلام خواهد شد اما بدون شک این سفر پس از مدت‌ها یخ روابط نفتی «تهران-مسکو» را آب کرده است. خبرهای مهمی در راه است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار