اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان به طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور

تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۶ ب٫ظ
اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان به طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور تفاهمنامه استفاده از تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ برای طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور، امروز سه‌شنبه میان وزارت جهاد کشاورزی، وزارت اقتصاد، صندوق کارآفرینی امید و ستاد فرمان اجرایی امام ( ره) منعقد شد. بر اساس این تفاهمنامه همکاری که به امضای علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی و سید […]

تفاهمنامه استفاده از تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ برای طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور، امروز سه‌شنبه میان وزارت جهاد کشاورزی، وزارت اقتصاد، صندوق کارآفرینی امید و ستاد فرمان اجرایی امام ( ره) منعقد شد.
بر اساس این تفاهمنامه همکاری که به امضای علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی و سید مصطفی سید هاشمی معاون ستاد فرمان اجرایی امام (ره) نیز رسید، ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد برای تامین نهاده‌های کود، سم، بذر و ماشین‌آلات به کشاورزانی که در طرح جهش تولید در دیمزارها مشارکت دارند، پرداخت می‌شود.
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه امضای این تفاهمنامه همکاری، با اشاره به این که ابتدای سال تاکنون طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور در سطح دو میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار اجرا شده است، گفت: این طرح با حمایت مقام معظم رهبری و پشتیبانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و دست‌اندرکاران استانی و کشاورزان کم برخوردار در ۱۵ استان کشور در حال اجرا است.

مهاجر ابراز امیدواری کرد : در قالب این طرح از طریق افزایش عملکرد در واحد سطح و بهره‌وری در اراضی دیم به امنیت غذایی کشور کمک شود.

وی اظهار داشت: در این طرح برخی غلات ، حبوبات، دانه‌های روغنی و گیاهان دارویی در اراضی دیم زیر کشت رفته‌اند.

در این مراسم معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز گفت: امسال ۲۰۷ هزار نفر از کشاورزان توانستند با آموزش دقیق فنی و حمایت‌های صورت گرفته دو میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم در ۱۷۰ شهرستان را زیر کشت ببرند.

سید مصطفی سید هاشمی سطح پوشش بیمه‌ای اراضی دیم در قالب این طرح را در سال جاری ۵۰ درصد عنوان و ابراز امیدواری کرد؛ در سال آینده سطح پوشش بیمه‌ای این اراضی افزایش یابد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار