آمادگی کامل برای خرید تضمینی گندم در خوزستان

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۱:۱۹ ق٫ظ
آمادگی کامل برای خرید تضمینی گندم در خوزستان مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با اعلام آمادگی کامل این اداره کل برای آغاز بزرگترین عملیات لجستیکی کشور گفت: تمامی عوامل و زیرساخت‌ها برای یک خرید مطمئن با هدف دسترسی مناسب کشاورزان خوزستانی به مراکز تحویل‌گیری در اقصی نقاط استان آماده شده است و بزودی این عملیات آغاز خواهد شد. امید جهان نژادیان […]

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با اعلام آمادگی کامل این اداره کل برای آغاز بزرگترین عملیات لجستیکی کشور گفت: تمامی عوامل و زیرساخت‌ها برای یک خرید مطمئن با هدف دسترسی مناسب کشاورزان خوزستانی به مراکز تحویل‌گیری در اقصی نقاط استان آماده شده است و بزودی این عملیات آغاز خواهد شد.

امید جهان نژادیان در خصوص نرخ خرید تضمینی گندم در سال جاری اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیأت دولت، آخرین نرخ تعیین شده برای خرید تضمینی گندم معمولی ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و گندم دروم ۱۰ هزار و ۹۲۰ تومان است. همچنین افزودن مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال جایزه به ازای هر کیلوگرم تحویل محموله گندم کشاورزان به دولت یکی از نقاط قوت فصل برداشت و خرید تضمینی گندم در سال ۱۴۰۱ است.

وی افزود: امسال نیز برای ششمین سال متوالی بانک کشاورزی با هدف حمایت از تولید در بخش کشاورزی و با توجه به اهمیت گندم به عنوان غله استراتژیک در ایران، جهان و نقش محوری آن در امنیت غذایی کشور، عاملیت پرداخت وجه خرید تضمینی گندم را بر عهده دارد. بنابراین توصیه ما جهت ایجاد امنیت، سهولت و تسریع در پرداخت وجه کشاورزان، رفع نواقص و تکمیل اطلاعات در سامانه پهنه‌بندی جهاد کشاورزی است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۵۲۵ هزار هکتار از مزارع استان زیر کشت گندم قرار گرفته است و با توجه به نظرات کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی پیش بینی می‌شود در سال جاری خریدی مشابه سال گذشته را تجربه کنیم.

جهان نژادیان عنوان کرد: بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، تمامی مراحل پیش از خرید با موفقیت طی شده و اکنون با تعیین مراکز خرید در سراسر استان آمادگی کامل برای آغاز خرید محصول گندم فراهم شده است.

وی اظهار کرد: تمامی عوامل و زیرساخت‌ها برای یک خرید مطمئن با هدف دسترسی مناسب کشاورزان خوزستانی به مراکز تحویل‌گیری در اقصی نقاط استان آماده شده است و بزودی این عملیات آغاز خواهد شد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار