ظرفیت پست‌های شبکه برق خوزستان افزایش یافت

تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۳ ب٫ظ
ظرفیت پست‌های شبکه برق خوزستان افزایش یافت معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: ۷۷۷ مگاولت آمپر در سال ۱۴۰۰ به ظرفیت پست‌های شبکه برق این شرکت اضافه شد که این رقم نسبت به هدف تعیین شده رشدی ۱۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

 مهدی ابوعلی گله داری شنبه بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ در بخش ایجاد ظرفیت پست‌های برق ۶۷۰ مگاولت آمپر هدفگذاری شده بود اما در این بخش ۷۷۷ مگاولت آمپر ظرفیت سازی شد که رشد ۱۱۶ درصدی نسبت به هدف تعیین شده است.
وی با بیان اینکه در این بازه زمانی نیز ۱۳۳ کیلومتر مدار به طول خطوط شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اضافه شد، تصریح کرد: در این بخش نسبت به هدف تعیین شده تحقق ۱۰۰ درصدی را شاهد هستیم.
معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: ارزش سرمایه‌گذاری صورت گرفته در سال ۱۴۰۰ در بخش خط و پست ۱۲ هزارو ۷۶۵ میلیارد ریال بوده است.
گله‌داری اظهار کرد: در این بازه زمانی ۵۹ کیلومتر فیبر نوری بر روی سه خط انتقال و فوق‌توزیع با ارزش سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد ریال نیز اجرایی شده است.
وی گفت: از دیگر اقدامات شاخص در سال ۱۴۰۰ می‌توان به وارد مدار کردن بزرگترین ترانسفورماتور کشور با قابلیت کارکرد تا دمای ۵۸ درجه سانتی‌گراد به وزن تقریبی ۴۰۶ تن در سطح ولتاژی ۴۰۰ به ۱۳۲ کیلوولت و ظرفیت ۳۱۵ مگاولت آمپر در پست پیروزان اهواز اشاره کرد.
بر اساس این گزارش معاونت طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت توسعه و افزایش ظرفیت و تبادل انرژی را در سطح انتقال و فوق‌توزیع این شرکت بر عهده دارد.
شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئول تامین و پایداری برق در ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار