بازسازی روستاهای زلزله زده اندیکا خرداد ماه پایان می یابد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۴ ق٫ظ
بازسازی روستاهای زلزله زده اندیکا خرداد ماه پایان می یابد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: عملیات بازسازی ۹۸۰ واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله در روستاهای اندیکا تا خرداد ماه به پایان می رسد.

حسین جنتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت : عملیات دیوارچینی و سقف حدود ۵۰ درصد از واحدهای مسکونی خسارت دیده از زلزله که بیش از ۴۰۰ واحد را شامل می شود در اندیکا به پایان رسیده است.

وی افزود : ۵۰ تیم اجرایی با بیش از ۵۰ دستگاه ماشین آلات سنگین توسط بنیاد مسکن همچنان مشغول بازسازی در مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان ادامه داد :برای هر واحد مسکونی ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات اختصاص یافته که حدود ۶۰۰ میلیون ریال آن بلاعوض است.

وی گفت:در خواست بازسازی یک هزار و ۹۵۰ واحد مسکونی دیگر در شهرستان اندیکا از طریق استانداری خوزستان به وزارت کشور ارسال شده که در صورت تصویب هیات دولت ، این واحدها نیز در دستور کار بازسازی قرار می گیرند .

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان افزود : با توجه به اعتباراتی که به این اداره کل تخصیص یافته ، عملیات بهسازی معابر روستایی نیز در برخی مناطق اندیکا همزمان با بازسازی آغاز شده است.

۱۲ مهرماه زلزله ای به بزرگی  ۵.۷ ریشتر در مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری حوالی چلگرد رخ داد که خساراتی در بر داشت.

۱۳۰ روستای شهرستان اندیکا بر اثر این زلزله دچار خسارت شدند. 

شهرستان اندیکا در استان خوزستان با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار