افزایش تعداد موارد شناسایی‌شده ابتلا به کرونا در خوزستان

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ | ۰۹:۲۷ ق٫ظ
افزایش تعداد موارد شناسایی‌شده ابتلا به کرونا در خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به انجام ۸۱۳ مورد تست تشخیصی، از شناسایی۱۷۳ بیمار مبتلا به کرونا در استان خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. دکتر سید محمد علوی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار و ۲۳۴ نفر به مراکز منتخب بهداشت، کلینیک‌های تنفسی و بیمارستان‌های استان […]

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به انجام ۸۱۳ مورد تست تشخیصی، از شناسایی۱۷۳ بیمار مبتلا به کرونا در استان خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

دکتر سید محمد علوی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار و ۲۳۴ نفر به مراکز منتخب بهداشت، کلینیک‌های تنفسی و بیمارستان‌های استان خوزستان مراجعه کردند که تعداد مراجعه‌کنندگان به این مراکز نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته است.

وی با اشاره به انجام ۸۱۳ مورد تست تشخیصی، افزود: بر اساس تست‌های انجام شده، ۱۷۳ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند که نسبت به روز گذشته ۱۱۸ بیمار بیشتر شده است. در این مدت ۹ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان بستری شدند. در ۲۴ ساعت گذشته دو نفر از هم‌استانی‌ها نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند که تعداد فوتی‌ها نسبت به روز قبل از آن دو نفر کمتر شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در خوزستان ۷۸ درصد است در حالی که میزان استفاده از ماسک در مناطق مرکزی ۶۵ درصد اما در  مناطق حاشیه‌ای و بازارچه‌های اطراف شهر حدود ۱۵ درصد است.

وی بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن مراسم پیش رو و لیالی قدر، بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برگزاری مراسم در اماکن آزاد و غیرمسقف با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی امکان‌پذیر است و محدودیتی از نظر ظرفیت برگزاری نیست.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: برگزاری مراسم در اماکن مسقف در شهرهای قرمز با رعابت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ۳۰ درصد ظرفیت، در شهرهای نارنجی با ۵۰ درصد، در شهرهای زرد با ۷۰ درصد و در شهرهای آبی با صددرصد ظرفیت امکان‌پذیر است.  


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار