کاهش موارد ابتلا و بستری کرونا در خوزستان

تاریخ انتشار: یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۰۸:۵۲ ق٫ظ
کاهش موارد ابتلا و بستری کرونا در خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از کاهش موارد ابتلا و بستری کرونا در استان خوزستان نسبت به هفته قبل خبر داد. دکتر سید محمد علوی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار و ۱۳۳ نفر به مراکز منتخب بهداشت، کلینیک‌های تنفسی و بیمارستان‌های استان خوزستان مراجعه کردند که تعداد مراجعه‌کنندگان به […]

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از کاهش موارد ابتلا و بستری کرونا در استان خوزستان نسبت به هفته قبل خبر داد.

دکتر سید محمد علوی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار و ۱۳۳ نفر به مراکز منتخب بهداشت، کلینیک‌های تنفسی و بیمارستان‌های استان خوزستان مراجعه کردند که تعداد مراجعه‌کنندگان به این مراکز نسبت به روز گذشته تفاوت چندانی نداشته است.

وی افزود: بر اساس تست‌های انجام شده، ۴۹ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند که نسبت به روز گذشته ۴۲ بیمار کمتر شده است. در این مدت شش بیمار در بیمارستان‌های خوزستان بستری شدند که نسبت به روز گذشته یک نفر کمتر شده است. در ۲۴ ساعت گذشته یک نفر از هم‌استانی‌ها نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان باخت که تعداد فوتی‌ها نسبت به روز قبل از آن دو نفر کمتر شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: مجموع بهبودیافتگان در خوزستان نیز ۵۸۹ هزار و ۹۰ نفر و شاخص بهبهودی در استان خوزستان ۹۷.۵ درصد است.

علوی با اشاره به تزیق ۷ میلیون و ۲۱۱ هزار دوز واکسن در خوزستان بیان کرد: همچنان پوشش نوبت اول واکسیناسیون در افراد بالای ۱۲ سال ۸۵.۴ درصد، نوبت دوم ۷۳.۵ درصد و نوبت سوم در افراد بالای ۱۸ سال ۳۳.۱ درصد است.

وی تصریح کرد: وضعیت یک شهر نارنجی خوزستان به قرمز تبدیل شده که با توجه به جمعیت پایین این شهر، تغییر چندانی در وضعیت بیماری در استان خوزستان ایجاد نمی‌کند. از طرف دیگر چهار شهر زرد نیز به آبی تبدیل شده‌اند بنابراین از نظر رنگ‌بندی خوزستان جزو استان‌های دارای وضعیت خوب است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن موارد ابتلا و  بستری کاهش خوبی داشته است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار