پرداخت تسهیلات قرض الحسنه حمایتی از طریق طرح مهارت آموزی نیروهای مسلح به مشمولان نظام وظیفه ی عمومی جهت راه اندازی کسب و کارهای خرد همچنان ادامه دارد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۴۰ ق٫ظ
پرداخت تسهیلات قرض الحسنه حمایتی از طریق طرح مهارت آموزی نیروهای مسلح به مشمولان نظام وظیفه ی عمومی جهت راه اندازی کسب و کارهای خرد همچنان ادامه دارد مکوندی معاون اداره کل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال گفت: دارندگان مهارت منقضی خدمت سال ۱۳۹۷ به بعد با مراجعه به مراکز نظام وظیفه در سراسر استان نسبت به ارائه درخواست و تکمیل مدارک اقدام نمایند تا پس از بررسی و در صورت برخورداری از شرایط به بانک های عامل معرفی شوند.

چهارمین جلسه کمیته فنی پرداخت تسهیلات حمایتی، موضوع طرح مهارت آموزی نیروهای مسلح ، به ریاست محمدامین مکوندی معاون اداره کل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری و با حضور نمایندگان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت نظام وظیفه نیروی انتظامی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی در محل سالن جلسات این معاونت برگزار شد.

مکوندی در این خصوص گفت: پس از ابلاغیه این طرح در نیمه دوم سال گذشته، هماهنگی بین دستگاهی و اطلاع رسانی لازم صورت گرفت و آموزشهای لازم به مهارت آموزان داده شد و هم اکنون در بخش تکمیلی، موضوع تامین مالی این مهارت آموزان در دست اقدام است.
وی در ادامه عنوان کرد: دارندگان مهارت منقضی خدمت سال ۱۳۹۷ به بعد با مراجعه به مراکز نظام وظیفه در سراسر استان نسبت به ارائه درخواست و تکمیل مدارک اقدام نمایند تا پس از بررسی و در صورت برخورداری از شرایط به بانک های عامل معرفی شوند.

معاون اداره کل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال افزود: تا کنون ۱۲۳ طرح جهت تکمیل مدارک و پرداخت به بانک معرفی شده و در جلسه ی امروز نیز ۵۸ طرح ارائه شده از شهرستان های مختلف به دبیرخانه بررسی و در نهایت ۴۸ طرح از مجموع طرحهای مطرح شده در کمیته، حائز شرایط تشخیص، در کمیته مصوب شدند.

محمد امین مکوندی گفت: پس از این مرحله معرفی طرح ها به بانکهای عامل جهت دریافت تسهیلات صورت خواهد گرفت و این افراد پس از طی مراحل اداری، تسهیلات حمایتی را تا سقف صد میلیون تومان از محل تسهیلات قرض الحسنه اخذ خواهند کرد.

مکوندی در ادامه بیان کرد: طرح مهارت آموزی همچنان ادامه دارد و با توجه به محدودیت سهم منابع قرض الحسنه لازم است در ارائه درخواست تسریع گردد تا در جلسات آتی کمیته فنی بررسی های لازم انجام و در صورت تصویب نهایی به بانک معرفی شوند.
وی در پایان گفت: پرداخت این تسهیلات می تواند کمک حمایتی قابل توجهی جهت راه اندازی کسب و کارهای خرد بویژه در مناطق کم برخوردار باشد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار