کارخانه تغلیظ ویناس در شرکت خمیرمایه و الکل رازی در هفته محیط‌زیست به بهره‌برداری می‌رسد/مدیرعامل توسعه نیشکر: تغلیظ ویناس خدمتی بزرگ به محیط‌زیست خوزستان خواهد بود

تاریخ انتشار: دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۴۷ ق٫ظ
کارخانه تغلیظ ویناس در شرکت خمیرمایه و الکل رازی در هفته محیط‌زیست به بهره‌برداری می‌رسد/مدیرعامل توسعه نیشکر: تغلیظ ویناس خدمتی بزرگ به محیط‌زیست خوزستان خواهد بود کارخانه‌ تغلیظ ویناس قرار است در هفته محیط‌زیست مورد بهره‌برداری قرار بگیرد. در این کارخانه روزانه ۱۲۰۰ مترمکعب ویناس خروجی الکل رازی را به ۱۶۴ مترمکعب ویناس با غلظت ۵۵ تا ۶۰ درصد تبدیل و تولید می‌کند.

دکتر عبدعلی ناصری مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی یکشنبه (۸ خردادماه ۱۴۰۱) از تازه‌ترین روند پیشرفت پروژه محیط‌زیستی تغلیظ ویناس به روش تبخیر مصنوعی یا (MEE) در شرکت خمیرمایه و الکل رازی بازدید کرد.

دکتر ناصری با اشاره به آمادگی برای افتتاح این پروژه در هفته محیط‌زیست، آن را خدمتی بزرگ به محیط‌زیست خوزستان دانست.

مهندس پژمان چهرازی معاون بهره‌برداری شرکت خمیرمایه و الکل رازی در این بازدید گزارشی از روند پروژه ارائه کرد و گفت: بخش ساختمانی پروژه به اتمام رسیده و دیگر بخش‌ها از جمله برق در مراحل پایانی به سر می‌برند‌.

دکتر ناصری در پایان از سرعت عمل و تعهد کاری مدیریت، متخصصان و کارگران در این پروژه قدردانی کرد.

در این بازدید مهندس علی مدحجاوی مشاور مدیرعامل و مدیر حوزه مدیریت شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی دکتر ناصری را همراهی می کرد.

کارخانه‌ تغلیظ ویناس قرار است در هفته محیط‌زیست مورد بهره‌برداری قرار بگیرد. در این کارخانه روزانه ۱۲۰۰ مترمکعب ویناس خروجی الکل رازی را به ۱۶۴ مترمکعب ویناس با غلظت ۵۵ تا ۶۰ درصد تبدیل و تولید می‌کند.

از مهم‌ترین کاربردهای خروجی این کارخانه، استفاده از آن در مالچ‌پاشی (خاک‌پوشی) به‌منظور تثبیت خاک در کانون‌های ریزگرد است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار