راه اندازی ۱۰۰ مزرعه نوآوری کشاورزی

تاریخ انتشار: سه شنبه 7 تیر 1401 | 11:51 ق.ظ
راه اندازی ۱۰۰ مزرعه نوآوری کشاورزی رئیس موسسه آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۱۰۰ مزرعه نوآوری کشاورزی در کشور راه اندازی می شود.

علی اکبر مویدی رئیس موسسه آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی ، گفت: برای ایجاد تحول در کشاورزی و گسترش دانش در این عرصه، راه اندازی ۱۰۰ مزرعه نوآوری کشاورزی در دستور کار قرار دارد.

علی اکبر مویدی اظهارداشت: در جهان کنونی امنیت غذایی جایگاه بسیار مهمی دارد و در این راستا تولید ۱۲۶ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در کشور توانسته کمک کند تا این امنیت در سطح بالایی در کشور ایجاد شود.

وی گفت: اولین پارک علم و فنآوری کشاورزی در کشور راه اندازی شد و راه اندازی ۱۰ دهکده کشاورزی نیز در دستور کار قرار دارد که می تواند آینده روشنی را در این عرصه برای ما رقم بزند.

مویدی تصریح کرد: ۱۰۰ مزرعه نوآوری کشاورزی در کشور نیز در اولویت راه اندازی قرار دارد که استان قزوین با ظرفیت هایی که دارد می تواند این نوع طرح های فنآورانه را عملیاتی و اجرایی کند.

رئیس موسسه آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی یادآورشد: یکی دیگر از کارهای مهم در این دوره راه اندازی کاروانهای ترویج بهره وری در بخش کشاورزی است که تاکنون در سه استان محقق شده و در قزوین نیز عملیاتی خواهد شد.

مویدی تصریح کرد: در حال حاضر چهار درصد شرکت های دانش بنیان در بخش کشاورزی فعال شده اند و مصمم هستیم این میزان به بیست درصد برسد تا کشاورزی ما وابسته به دانش باشد.

وی اظهارداشت: وقتی یک کشاورز نمونه ملی و استانی قادر است با تجربه و دانش و تلاش خود میزان بهره وری در واحد سطح تا ۱۰ برابر وضعیت کنونی ارتقا بخشد حتما از بسیاری جهات پیشگام است و باید از این ظرفیت استفاده کرده و بهره وری در تولید را بالا ببریم.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار