نیاز بازار خوزستان به مرغ با جایگزین کردن مرغ منجمد تامین می‌شود

تاریخ انتشار: یکشنبه 12 تیر 1401 | 08:59 ق.ظ
نیاز بازار خوزستان به مرغ با جایگزین کردن مرغ منجمد تامین می‌شود معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: برنامه‌ریزی در حال انجام است تا کمبود مرغ استان از طریق مرغ منجمد رفع شود.

علی‌رحم کریمی در ستاد تنظیم بازار خوزستان می گوید:  براساس آخرین گزارش تهیه شده جوجه‌ریزی تیرماه استان در حال انجام است و روند آن همچنان ادامه دارد.

او ادامه داد: در خردادماه میزان جوجه‌ریزی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل برابری می‌کند، اما نسبت به ماه گذشته کاهش زیادی دارد.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: به ماه محرم و اربعین نزدیک شده‌ایم و در این ماه‌ها قطعا میزان مصرف مرغ و نیاز استان افزایش می‌یابد.

این مقام مسئول گفت: براساس رصد‌های انجام شده به جز دو استان، دیگر استان‌های اطراف خوزستان که تامین کننده نیاز مرغ خوزستان هستند جوجه‌ریزی منفی داشته‌اند و این مساله می‌تواند شرایط را دشوار کند.

آقای کریمی ادامه داد: پیگیری‌هایی از طریق وزارت جهاد کشاورزی انجام شده تا نیاز خوزستان به مرغ با جایگزین کردن مرغ منجمد تامین و مشکلات استان در بحث تامین مرغ با این اقدام تا حدودی مرتفع شود.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: امیدواریم هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی داشته باشیم تا شاهد بهبود وضعیت تامین مرغ و قیمت آن در استان باشیم.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار