کشف یک گور تاریخی در اهواز هنگام احداث جاده دسترسی به چاه نفت

تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 تیر 1401 | 10:21 ق.ظ
کشف یک گور تاریخی در اهواز هنگام احداث جاده دسترسی به چاه نفت یک گور تاریخی در اهواز هنگام عملیات احداث جاده دسترسی به چاه نفت از سوی معاونت راه‌وساختمان مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب کشف شد. همکاران معاونت راه‌وساختمان مدیریت مهندسی و ساختمان این شرکت بعدازظهر سه‌شنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۱ که در حال ساخت جاده دسترسی به چاه نفت در میدان نفتی اهواز […]

یک گور تاریخی در اهواز هنگام عملیات احداث جاده دسترسی به چاه نفت از سوی معاونت راه‌وساختمان مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب کشف شد.

همکاران معاونت راه‌وساختمان مدیریت مهندسی و ساختمان این شرکت بعدازظهر سه‌شنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۱ که در حال ساخت جاده دسترسی به چاه نفت در میدان نفتی اهواز بودند حین حفاری بیل مکانیکی به یک گور تاریخی برخوردند.

به محض کشف این گور، بلافاصله مراتب از سوی حراست شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون به اطلاع اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان اعلام شد و کارشناسان میراث‌فرهنگی استان در محل حاضر و بررسی‌های کارشناسی در این خصوص را آغاز کردند.

بر این اساس عملیات احداث جاده متوقف شده و حراست شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز کارون با همکاری میراث فرهنگی در محل مستقر و نسبت به حفاظت از این محوطه اقدام نموده است.

اقدام به موقع همکاران معاونت راه‌وساختمان مدیریت مهندسی و ساختمان مناطق نفتخیز جنوب برای توقف عملیات ساخت جاده و اطلاع‌رسانی حراست شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون و حفاظت از این منطقه جای تقدیر و تشکر دارد.

بر اساس اعلام اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان این گور تاریخی مربوط به دوره اشکانی است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار