شهرستان حمیدیه به خط آب غدیر متصل شد

تاریخ انتشار: سه شنبه 21 تیر 1401 | 09:35 ق.ظ
شهرستان حمیدیه به خط آب غدیر متصل شد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از اتصال شهرستان حمیدیه به خط آب غدیر به منظور تامین آب با کیفیت خبر داد و گفت: با توجه به مشکلات کم‌آبی در پایین دست رودخانه کرخه، با اجرای طرح‌های ضربتی شهرها و روستاهایی که دچار تنش آبی هستند را به خط غدیر متصل می‌کنیم تا مشکلات آبی […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از اتصال شهرستان حمیدیه به خط آب غدیر به منظور تامین آب با کیفیت خبر داد و گفت: با توجه به مشکلات کم‌آبی در پایین دست رودخانه کرخه، با اجرای طرح‌های ضربتی شهرها و روستاهایی که دچار تنش آبی هستند را به خط غدیر متصل می‌کنیم تا مشکلات آبی در این شهرها و روستاها حل شود.

محمد رضا کرمی نژاد با اشاره به تامین آب شرب شهرستان حمیدیه از خط غدیر اظهار کرد: در آستانه عید سعید غدیر و با تلاش شبانه‌روزی شرکت آبفا و پیمانکاران و مشاوران، از روز گذشته آب شرب شهر ۲۷ هزار نفری حمیدیه به خط غدیر متصل شد تا مردم این شهر از آب با کیفیت بهره‌مند شوند.

وی افزود: تا قبل از این آب شرب شهرستان حمیدیه از سد حمیدیه تامین می‌شد اما اکنون این شهر از آبگیر رودخانه کرخه جدا شده و به آب با کیفیت غدیر متصل شده است.

مدیر عامل آبفا خوزستان تصریح کرد: با توجه به مشکلات کم آبی در پایین دست رودخانه کرخه، با اجرای طرح‌های ضربتی شهرها و روستاهایی که دچار تنش آبی هستند را به خط غدیر متصل می‌کنیم تا مشکلات آبی در این شهرها و روستاها حل شود.

کرمی نژاد با بیان اینکه آبرسانی به روستاها و شهرهای خوزستان با طرح‌های ضربتی و جهادی در حال اجرا است، گفت: بخشی از این طرح‌ها مصون سازی روستاهای آبگیر رودخانه کرخه در برابر تنش آبی این رودخانه است تا در روزهای باقی مانده از تابستان دچار مشکل تامین آب نشوند.

وی ادامه داد: آبرسانی به مناطق هدف به منظور سازگاری با کم آبی به ویژه در روستاهای آبگیر رودخانه کرخه پیش بینی شده و طرح‌هایی در این زمینه با سرعت در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان با اشاره به اهتمام جدی دولت سیزدهم برای حل مشکل آب این استان گفت: یک هزار و ۳۰۰ روستای خوزستان از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم تاکنون آبرسانی شده و روند اجرایی آبرسانی به روستاها در حال انجام است و در این زمینه از ظرفیت بسیج سازندگی سپاه، قرارگاه کربلا و قرارگاه پیشرفت و سازندگی سپاه به خوبی استفاده می‌شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار