واردات یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم و روغن به کشور

تاریخ انتشار: شنبه 25 تیر 1401 | 09:59 ق.ظ
واردات یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم و روغن به کشور مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از واردات یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم و روغن خوراکی به کشور خبر داد و گفت: واردات گندم و روغن خام خوراکی با هدف تامین پایدار نیازهای اساسی کشور همچنان ادامه دارد. امید جهان نژادیان ، در خصوص واردات محصولات استراتژیک اظهار کرد:  از ابتدای امسال تاکنون، […]

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از واردات یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم و روغن خوراکی به کشور خبر داد و گفت: واردات گندم و روغن خام خوراکی با هدف تامین پایدار نیازهای اساسی کشور همچنان ادامه دارد.

امید جهان نژادیان ، در خصوص واردات محصولات استراتژیک اظهار کرد:  از ابتدای امسال تاکنون، مجموعا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم و روغن خام خوراکی از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شده است.

وی افزود: این محموله‌ها شامل یک میلیون و ۱۰۶ هزار تن گندم و ۹۴ هزار تن روغن خام خوراکی بودند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: این میزان محصولات استراتژیک توسط ۱۸فروند کشتی اقیانوس‌ پیما وارد بندر امام خمینی شده و پس از تخلیه به مناطق مختلف کشور حمل شده‌اند.

جهان نژادیان عنوان کرد: این محموله‌ها توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران وابسته به وزارت جهاد کشاورزی سفارش و خریداری و از طریق بندر امام خمینی وارد کشور می‌شوند.

وی با بیان اینکه واردات گندم و روغن خام خوراکی از طریق بندر امام خمینی(ره) با هدف تامین پایدار نیازهای اساسی کشور همچنان ادامه خواهد داشت، گفت: سه محموله گندم دیگر در مسیر بندر امام خمینی (ره) هستند و به زودی در لنگرگاه این مجتمع بندری پهلو خواهند گرفت.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار