اجرایی شدن مصوبات مربوط به بهبود تجارت نیازمند ضمانت اجرایی است

تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 تیر 1401 | 08:36 ق.ظ
اجرایی شدن مصوبات مربوط به بهبود تجارت نیازمند ضمانت اجرایی است رئیس اتاق بازرگانی اهواز با تاکید بر ضرورت رسیدگی هرچه فوری به زیرساخت‌های تجاری مرزها گفت: اجرایی شدن مصوبات مربوط به بهبود تجارت و همچنین فضای کسب و کار نیازمند ضمانت اجرایی است.

شهلا عموری سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری دومین گردهمایی مشترک مسئولان و دبیران دفاتر بسیج تجار و فعالان اقتصادی کشور اظهارداشت: رئیس جمهور کشورمان بر توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه تاکیدات زیادی داشته و زیرساخت های مورد نیاز در مرزها از جمله مرزهای استان خوزستان نیازمند رسیدگی و ساماندهی فوری است.

وی ادامه‌داد: مدیریت واحد در مرزهای خوزستان در سال‌های اخیر به‌عنوان یک مطالبه جدی فعالان اقتصادی استان، تاکنون بطور کامل محقق نشده است و این موضوع مانعی برای توسعه مراودات تجاری بین ایران و عراق محسوب می‌شود.

عموری یادآورشد: زیرساخت‌های موجود در مرزهای استان خوزستان از ۱۵ سال پیش تاکنون توسعه و بهسازی چندانی نداشته‌اند و دولت در این زمینه باید برنامه‌ریزی و اقدامات جدی را در دستور کار قرار دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه بسیج از ظرفیت بسیار خوبی برای انتقال مطالبات و خواسته‌های بحق بخش خصوصی به بدنه حاکمیت کشور است گفت: بخش خصوصی برای رفع مشکلات نیز راهکارهایی دارد که با همکاری مشترک، این مشکلات قطعا کاهش خواهند یافت.

عموری تصریح‌کرد: عملیاتی شدن راهکارهای رفع موانع از محیط کسب و کار نیازمند ضمانت‌های اجرایی قدرتمند و کاربردی است؛ لذا بسیج در این عرصه نیز می‌تواند نقش اثرگذاری داشته باشد.

دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان با تاکید بر اینکه در استان‌های مختلف مصوبات و تصمیم گیری‌هایی متعددی برای حمایت از فعالیت‌های اقتصادی ابلاغ و صادر می‌شود گفت: اجرای مصوبات مربوط به بخش خصوصی باید از ضمانت اجرایی برخوردار باشد تا فعال اقتصادی بصورت توانمند در عرصه کسب و کار حضور پیدا کند.

رئیس اتاق بازرگانی اهواز یادآورشد: در استان خوزستان علاوه بر اتاق اهواز، اتاق‌های آبادان و خرمشهر نیز فعالیت دارند که ظرفیت مناسبی برای توسعه ارتباطات تجاری با کشورهای عربی منطقه هستند.

وی اضافه کرد: بر همین اساس پیشنهاد می‌شود که میز تجارت با کشورهای عربی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز ایجاد شود.

عموری بیان داشت: این اقدام باعث توسعه تبادلات تجاری مشترک بین ایران و کشورهای منطقه خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی اهواز در بخش دیگری از این نشست به اقدامات صورت گرفته برای معرفی توانمندی‌های اقتصادی و تولیدی کشور با محوریت بازار عراق اشاره کرد و گفت: تاکنون دو هیات تجاری از این کشور دعوت شده است که از نزدیک با توانمندی های اقتصادی استان های مختلف آشنا شده اند و قرار است در این هفته سومین هیات وارد کشورمان شود.

وی بیان داشت: توافق های حاصل از حضور این هیات های تجاری باعث پشتیبانی از واحدهای تولیدی کشور و در نهایت رونق مرزهای خوزستان خواهند شد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار