۲۰ هزار تن رطب از نخیلات شادگان برداشت می‌شود

تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 تیر 1401 | 09:45 ق.ظ
۲۰ هزار تن رطب از نخیلات شادگان برداشت می‌شود سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شادگان گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۲۰ هزار تن رطب از نخلستان‌های شهرستان برداشت شود. محمد زراعتکار اظهار کرد: برداشت رطب نوبرانه از سطح ۱۴ هزار و ۲۰۰ هکتار از نخلستان‌های بارور شهرستان شادگان آغاز شده است و تا پایان مردادماه امسال ادامه دارد. وی افزود: انواع مختلفی از خرما در […]

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شادگان گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۲۰ هزار تن رطب از نخلستان‌های شهرستان برداشت شود.

محمد زراعتکار اظهار کرد: برداشت رطب نوبرانه از سطح ۱۴ هزار و ۲۰۰ هکتار از نخلستان‌های بارور شهرستان شادگان آغاز شده است و تا پایان مردادماه امسال ادامه دارد.

وی افزود: انواع مختلفی از خرما در نخلستان‌های شادگان وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها استعمران، برحی و بریم است که در کارگاه‌های بسته‌بندی آماده صادرات به خارج از کشور می‌شوند.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شادگان ادامه داد: شغل بیشتر روستاییان شادگان باغبانی و دامپروری است و حدود ۸۰ درصد مردم شهرستان از نخلستان‌های منطقه امرار معاش می‌کنند.

زراعتکار گفت: ۸۰ درصد از نخلستان‌های شهرستان شادگان مربوط به حوضه جراحی و۲۰ درصد آن مربوط به حوضه کارون است.

وی افزود: شهرستان شادگان در جنوب خوزستان دارای بیش از۲ میلیون اصله نخل، یکی از مراکز عمده تولید انواع خرما بوده و استعمران، گنطار، بریم، برحی و اشگر از انواع خرمای تولید در شادگان است.

 


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار