روند دریافت واکسیناسیون کرونا در خوزستان واقعا نا اُمیدکننده است

تاریخ انتشار: دوشنبه 3 مرداد 1401 | 08:53 ق.ظ
روند دریافت واکسیناسیون کرونا در خوزستان واقعا نا اُمیدکننده است سخنگوی ستاد کرونا در خوزستان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵ هزار و ۴۵۹ دُز واکسن در استان تزریق شده که نوبت اول ۴۰۱، نوبت دوم ۳۲۴، نوبت سوم ۸۵۶ و نوبت چهارم ۳ هزار و ۸۷۸ دُز بوده و نسبت به جمعیت ۵ میلیونی خوزستان واقعا نا اُمیدکننده است.

سید محمد علوی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۴۲ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده که نسبت به روز قبل ۲۴۱ نفر افزایش یافته است.

او از بستری  ۷۷ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان خبر داد که نسبت به روز گذشته ۵۲ نفر بیشتر شده.

سخنگوی ستاد کرونا خوزستان تعداد جان باختگان مبتلا به کرونا را یک نفر عنوان کرد که نسبت به دیروز فرقی نکرده است.

این مقام مسئول گفت: در حال حاضرنسبت بیماران بستری به سرپایی یک به هشت بوده و تعداد کل بستری‌ها در بخش‌های عادی ۱۸۶نفر و در  بخش مراقبت‌های ویژه  ۵۴ نفر است.

آقای علوی از افزایش تعداد بستری‌ها خبر داد و گفت: نسبت بیماران بستری به سرپایی کاهش داشته است که نشانه شدت گرفتن بیماری یا دیر مراجعه کردن مبتلایان است و منجر می‌شود به بیمارستان‌ها فشار زیادی وارد شود.

سخنگوی ستاد کرونا در خوزستان می‌گوید: تغییرات هفتگی بیماری کرونا در بیماران سرپایی ۹۲ درصد، بیماران بستری ۷۰ درصد و در جانباختگان ۵۰ درصد نسبت به هفته قبل افزایش داشته که کاملا هشدار دهنده است و ضرورت توجه هم استانی‌ها را به رعایت نکات بهداشتی نشان می‌دهد.

او مجالس عروسی را یکی از علل عمده انتقال بیماری کرونا عنوان کرد و ادامه داد: در این مجالس ابتلای تمام افراد خانواده را داریم .

سید محمد علوی از هم استانی‌ها خواست برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

سخنگوی ستاد کرونا در خوزستان گفت:  همه نوع واکسن از جمله نورا، پاستوکووک، اسپایکوژن با کمترین عوارض و بیشترین اثر بخشی در مراکز واکسیناسیون موجود هستند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار