پیش‌بینی برداشت حدود ۵۵ هزار تن رطب و خارک در آبادان

تاریخ انتشار: دوشنبه 3 مرداد 1401 | 11:06 ق.ظ
پیش‌بینی برداشت حدود ۵۵ هزار تن رطب و خارک در آبادان مدیر جهاد کشاورزی آبادان با بیان اینکه برداشت رطب و خارک از هفته گذشته آغاز شده است و تا اواخر مردادماه ادامه دارد، گفت: پیش بینی می‌شود که در سال جاری حدود ۵۵ هزار تن از کل نخیلات شهرستان رطب و خارک برداشت شود. حسن دشتی نژاد با بیان اینکه برداشت رطب و خارک از […]

مدیر جهاد کشاورزی آبادان با بیان اینکه برداشت رطب و خارک از هفته گذشته آغاز شده است و تا اواخر مردادماه ادامه دارد، گفت: پیش بینی می‌شود که در سال جاری حدود ۵۵ هزار تن از کل نخیلات شهرستان رطب و خارک برداشت شود.

حسن دشتی نژاد با بیان اینکه برداشت رطب و خارک از هفته گذشته در شهرستان آغاز شده است و تا اواخر مردادماه ادامه دارد، اظهار کرد: سطح زیر کشت نخیلات شهرستان ۱۲ هزار و ۷۷۵ هکتار است که ۶۰۰ هکتار آن غیربارور و مابقی آن بارور است.

وی افزود: پیش بینی می‌شود که در سال جاری حدود ۵۵ هزار تن از کل نخیلات محصول رطب و خارک برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی آبادان با اشاره به اینکه بیشتر محصولات نخیلات شهرستان به صورت رطب و خارک برداشت می‌شود، عنوان کرد: ۶۵ درصد محصولات نخیلات شهرستان به رطب رقم استعمران، ۲۰ درصد به خارک رقم برحی و ۱۵ درصد به خرمای رقم زاهدی اختصاص دارد.

دشتی نژاد با اشاره به اینکه قیمت هر کیلوگرم رطب ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان است، تصریح کرد: همه کارگاه‌های فرآوری و بسته‌بندی در شهرستان سنتی هستند و کارگاه صنعتی نداریم. در این زمینه ۱۰ کارگاه سنتی و یک کارگاه نیمه سنتی در شهرستان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه کشت دیگر محصولات تابستانه از اردیبهشت ماه آغاز شده است، افزود: سعی کردیم برای مقابله با تنش‌های آبی، محصولات کم مصرف مثل لوبیا، بامیه، سبزی و گیاهان دارویی را کشت کنیم. برداشت این محصولات حدود یک ماه است که شروع شده است و تا اواخر نیمه اول شهریور ادامه دارد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار