۴۵۰۰ تن رطب و خارک از نخیلات کارون برداشت می‌شود

تاریخ انتشار: شنبه 8 مرداد 1401 | 11:30 ق.ظ
۴۵۰۰ تن رطب و خارک از نخیلات کارون برداشت می‌شود مدیر جهاد کشاورزی کارون با بیان اینکه برداشت رطب و خارک از ۱۵ روز گذشته در شهرستان آغاز شده است، گفت: عملیات برداشت تا شهریورماه ادامه دارد. جبار حمادی در خصوص برداشت رطب و خارک در شهرستان اظهار کرد: معمولا ۱۰ درصد از محصول نخیلات شهرستان به صورت رطب چینی است و پیش بینی می‌شود […]

مدیر جهاد کشاورزی کارون با بیان اینکه برداشت رطب و خارک از ۱۵ روز گذشته در شهرستان آغاز شده است، گفت: عملیات برداشت تا شهریورماه ادامه دارد.

جبار حمادی در خصوص برداشت رطب و خارک در شهرستان اظهار کرد: معمولا ۱۰ درصد از محصول نخیلات شهرستان به صورت رطب چینی است و پیش بینی می‌شود امسال ۴۵۰۰ تن رطب و خارک از نخیلات شهرستان برداشت ‌شود.

وی افزود: برداشت رطب و خارک از ۱۵روز گذشته آغاز شده است و تا شهریورماه ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کارون با بیان اینکه ۲۰ درصد از کل محصولات رطب و خارک شهرستان تاکنون برداشت شده است، تصریح کرد: سطح زیر کشت نخیلات شهرستان ۳ هزار هکتار است که ۲۹۲۰ هکتار بارور و مابقی آن غیر بارور است.

حمادی با اشاره به اینکه در شهرستان دو کارگاه بسته‌بندی خرما وجود دارد، عنوان کرد: رطب استعمران و خارک برحی انواع محصولات نخیلات شهرستان است.

وی در خصوص دیگر محصولات تابستانه افزود: کشت شلتوک ممنوع اعلام شده است اما دیگر محصولات شامل ذرت، سویا، ماش و کنجد در شهرستان کشت می‌شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار