صادرات ۱۱۰ تن محصول کشاورزی اهواز به کویت

تاریخ انتشار: سه شنبه 8 شهریور 1401 | 08:28 ق.ظ
صادرات ۱۱۰ تن محصول کشاورزی اهواز به کویت مدیر جهاد کشاورزی اهواز گفت: امسال ۱۱۰ تن محصولات کشاورزی اهواز به مقصد کشور کویت صادر شده است. محمد غانمی در خصوص صادرات محصولات کشاورزی اهواز اظهار کرد: محصولات کشاورزی از جمله بامیه در اطراف اهواز شامل شهرستان‌های باوی، ملاثانی و حمیدیه کشت و تولید می‌شود که این محصول از طریق فرودگاه اهواز صادر می‌شود. […]
  1. مدیر جهاد کشاورزی اهواز گفت: امسال ۱۱۰ تن محصولات کشاورزی اهواز به مقصد کشور کویت صادر شده است.

محمد غانمی در خصوص صادرات محصولات کشاورزی اهواز اظهار کرد: محصولات کشاورزی از جمله بامیه در اطراف اهواز شامل شهرستان‌های باوی، ملاثانی و حمیدیه کشت و تولید می‌شود که این محصول از طریق فرودگاه اهواز صادر می‌شود.

وی افزود: صادرات ثابت ما شامل محصولات بامیه و قارچ است که محصول قارچ از طریق واحد تولیدی در شهرستان دزفول به اهواز فرستاده می‌شود تا از طریق فرودگاه صادر ‌شود.

غانمی عنوان کرد: برخی مواقع که فرودگاه اصفهان جای بار به صادرکننده‌ها نمی‌دهد آن‌ها محصولات خود شامل میوه خشک و گل مریم را از استان اصفهان به اهواز ارسال می‌کنند تا از طریق فرودگاه اهواز به مقصد کویت صادر شوند.

مدیر جهاد کشاورزی اهواز تصریح کرد: در زمان قرنطینه و بیماری کرونا که پروازهای صادراتی بسته شده بود فقط کشور کویت پروازهای باری داشت به طوری که پرواز خالی از کویت به اهواز می‌آمد تا محموله‌ها را ببرد اما در سال‌های قبل از کرونا، صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای دبی و ترکیه نیز داشتیم و امسال نیز فقط صادرات به کشور کویت داریم.

غانمی در خصوص مراحل صادرات محصولات کشاورزی بیان کرد: محصولات صادراتی پس از بازدید و بررسی محموله‌ها توسط مسئول قرنطینه شهرستان، گواهی بهداشت نباتی برای آن محصول صادر می‌شود که در سال جاری ۳۰ گواهی بهداشت نباتی جهت این محموله‌ها صادر شده است.

 


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار