طرح آبرسانی غدیر خوزستان در آستانه افتتاح

تاریخ انتشار: سه شنبه 8 شهریور 1401 | 09:33 ق.ظ
طرح آبرسانی غدیر خوزستان در آستانه افتتاح مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با بیان این‌که طرح انتقال آب غدیر خوزستان بزرگترین طرح آبرسانی خاورمیانه است، گفت: طرح آبرسانی غدیر خوزستان در آستانه افتتاح است. عباس صدریان‌فر با اشاره به آخرین وضعیت طرح غدیر اظهار کرد: طرح انتقال آب غدیر خوزستان بزرگترین طرح آبرسانی خاورمیانه است که کارشناسان و مدیران سازمان آب […]

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با بیان این‌که طرح انتقال آب غدیر خوزستان بزرگترین طرح آبرسانی خاورمیانه است، گفت: طرح آبرسانی غدیر خوزستان در آستانه افتتاح است.

عباس صدریان‌فر با اشاره به آخرین وضعیت طرح غدیر اظهار کرد: طرح انتقال آب غدیر خوزستان بزرگترین طرح آبرسانی خاورمیانه است که کارشناسان و مدیران سازمان آب و برق برای اجرای این طرح به منظور تحقق وعده رییس جمهور به مردم خوزستان در زمینه تامین آب آشامیدنی مناسب از مهرماه سال گذشته وارد عمل شدند.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح در ابتدا یک بازه زمانی سه ساله تعریف شد اما با تلاش‌های انجام‌شده طرح میان مدت آن در کمتر از یکسال محقق شده و اکنون در آستانه افتتاح قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: قرارگاه خاتم به عنوان مجری طرح، کوتاه‌ترین مسیرها را برای اجرای طرح طبق نقشه‌های کارشناسی انتخاب کرد که این مساله باعث شد تا طرح با سرعت بسیار خوبی اجرایی شود.

صدریان‌فر عنوان کرد: برای افق ۲۵ ساله طرح آبرسانی غدیر تامین آب با دبی ۲۰ متر مکعب بر ثانیه تعریف شد اما با کار جهادی انجام‌شده در سازمان آب و برق خوزستان، این دبی که قرار بود در ۲۵ سال آینده تامین شود از هم اکنون تامین شده است و مردم خوزستان ۲۵ سال زودتر از موعد مقرر به آب مورد نیاز خود دست یافتند.

وی با بیان اینکه در طرح غدیر آبرسانی به شهرها و روستا انجام می‌شود، ادامه داد: با اجرای طرح آبرسانی غدیر شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی کمی و ۵۰ درصد کیفی آب در ۲۶ شهر و۱۶۰۰ روستای خوزستان خواهیم بود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار