آمادگی مدارس خوزستان برای بازگشایی در سال تحصیلی جدید

تاریخ انتشار: چهارشنبه 9 شهریور 1401 | 11:14 ق.ظ
آمادگی مدارس خوزستان برای بازگشایی در سال تحصیلی جدید مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به آمادگی مدارس برای بازگشایی، از آغاز توزیع کتب درسی تا چند روز آینده خبر داد.

مسعود حمیدی‌نژاد با اشاره به آمادگی مدارس برای بازگشایی در سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: برای بازگشایی کاملا آماده هستیم و خوشبختانه پروژه مهر به خوبی اجرا شده است. آموزش مدارس قطعا و یقینا حضوری خواهد بود؛ روند بیماری کرونا در حال کاهش است، اما اگر بیماری رشدی جزئی نیز داشته باشد، قطعا به سمت تعطیلی مدارس پیش نخواهیم رفت.

وی با بیان اینکه رنگ‌آمیزی، آسفالت، تعمیر و تجهیز مدارس انجام شده است، افزود: مدارس بیش از دو سال تعطیل بودند و آموزش غیرحضوری بود، اما امروز شور و نشاط، شادابی و سرزندگی را در مدارس می‌بینیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: بیش از ۸۰ درصد کتب درسی وارد استان شده در برخی شهرستان‌ها نیز توزیع شده است و تا چند روز آینده توزیع در مابقی مدارس آغاز می‌شود.

حمیدی‌نژاد تاکید کرد: ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس به خوبی انجام شد. نگرانی کوچکی در پایه‌های اول و هفتم داشتیم، اما گزارش‌هایی که دریافت کردیم، نشان‌دهنده این است که جای نگرانی نیست و بیش از ۸۰ درصد از تعداد دانش‌آموزانی که پیش‌بینی می‌کردیم، ثبت‌نام را انجام داده‌اند و مابقی نیز در شرف ثبت‌نام هستند یعنی ثبت‌نام اولیه را انجام داده‌اند و باید سنجش آن‌ها انجام شود.

وی در خصوص آمادگی نیروی انسانی برای بازگشایی، یادآور شد: توزیع و تقسیم‌بندی معلمان در حال انجام است و در مجموع اول مهر پرنشاطی خواهیم داشت.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار