پایداری تولید گندم در طرح جهش تولید در دیمزار‌های خوزستان

تاریخ انتشار: پنجشنبه 10 شهریور 1401 | 14:57 ب.ظ
پایداری تولید گندم در طرح جهش تولید در دیمزار‌های خوزستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان: شیوه‌های کشت در طرح جهش تولید در دیمزار‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان در جلسه طرح جهش تولید در دیمزار‌های استان با بیان اینکه تعداد شهرستان‌های تحت پوشش این طرح از ۷ شهرستان در سال اول به ۱۳ شهرستان در سال جاری که سومین سال اجرای طرح است رسیده گفت:شیوه‌های کشت در این طرح از اهمیت بالایی برخوردار است و ما بدنبال پایداری تولید در گندم هستیم .

مدیر زراعت سازمان نیز اظهار داشت: برای سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱،۵۴ هزار هکتار جهت گندم،۲۰هزار هکتار جو،۵ هزار هکتار نخود،۵هزار هکتار عدس،۱۰ هزار هکتار کلزا،۵ هزار هکتار گیاهان علوفه‌ای،۲۰۰ هکتار کاملینا و یک هزار هکتار گیاهان دارویی در نظر گرفته شده است.

سید احمدی افزود: در تامین کود مشکلی وجود ندارد همچنین ۱۰۰ هزار و ۲۰۰ هکتار جهت بیمه محصولات پیش بینی شده است

وی با بیان اینکه علاوه بر کود‌های پتاسه، اوره و فسفاته، کود بذر مال، کود اسید آمینه و کود ان. پ. کا نیز پیشنهاد داده شده تصریح نمود: ۱۳۲ دستگاه ادوات و ۱۵۴ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات نیز جهت اجرای طرح در سال جاری در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی صفی آباد نیز اظهار داشت: در سال گذشته کشت روی پشته در مزارع آبی بدون محدودیت شوری و کف کاری در اراضی شور انجام شد که افزایش عملکرد را نشان داد که پیشنهاد می‌شود امسال نیز این رویه به کار گرفته شود

طبیب غفاری تاکید کرد: اولویت مدیریت مبارزه با بیماری، رصد و مبارزه با بیماری سپتیریوز می‌باشد


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار