رهایی ۴۱ نفر از قصاص نفس با همت شورا‌های حل اختلاف خوزستان

تاریخ انتشار: یکشنبه 13 شهریور 1401 | 10:27 ق.ظ
رهایی ۴۱ نفر از قصاص نفس با همت شورا‌های حل اختلاف خوزستان رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: با تلاش و کوشش اعضای شورای حل اختلاف، ستاد صبر و همیاران صلح و همت بلند اولیای دم در ۵ ماهه اول امسال، ۴۱نفر از محکومین به قصاص، رهایی یافتند.

علی دهقانی گفت: از این تعداد، ۱۶نفر در پویش به عشق امام حسین (ع) می‌بخشم، از مجازات قصاص نجات یافتند. همچنین از ۵۶۹ زندانی آزاد شده از ابتدای امسال تاکنون، ۲۵۱ نفر از آنان با این پویش از زندان رها و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند که این امر نشان می‌دهد استان خوزستان در این پویش جایگاه خوبی در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

رئیس کل دادگستری خوزستان می گوید: در این مدت از ۹۶ هزار و ۴۸۷ فقره پرونده وارده به شورا‌های حل اختلاف استان،۲۲ هزار و ۸۷ پرونده با تلاش و همت اعضای این شورا، منتهی به صلح و سازش شده است که از این تعداد، ۹ هزار و ۸۰۳ فقره پرونده در پویش «به عشق امام حسین (ع) می‌بخشم»، مختومه شده است.

به گفته او اعضای شورا‌های حل اختلاف، ستاد صبر و همیاران صلح استان طی این مدت در راستای پیشگیری از وقوع جرم و در اقدامی ارزشمند ۳۳ پرونده نزاع دسته جمعی و ۱۱ پرونده اختلاف مالی کلان را با صلح و سازش مختومه کردند.

به گفته این مقام مسئول اقدامات شورا‌های حل اختلاف و ستاد صبر استان با هدایت همکاران و مدیران قضایی مشهود و قابل تقدیر است .


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار