کشف ۳۸۵ دستگاه رمزارز غیرمجاز در اهواز در مردادماه

تاریخ انتشار: یکشنبه 13 شهریور 1401 | 10:08 ق.ظ
کشف ۳۸۵ دستگاه رمزارز غیرمجاز در اهواز در مردادماه سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق اهواز از کشف و جمع‌آوری ۳۸۵ دستگاه رمز ارز غیرمجاز در مرداد امسال در اهواز خبر داد و گفت: میزان انرژی برق صرفه‌جویی شده ناشی از جمع‌آوری دستگاه‌های استخراج رمزارز در اهواز معادل مصرف برق ۲هزار و ۵۰۰ خانوار است.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق اهواز از کشف و جمع‌آوری ۳۸۵ دستگاه رمز ارز غیرمجاز در مرداد امسال در اهواز خبر داد و گفت: میزان انرژی برق صرفه‌جویی شده ناشی از جمع‌آوری دستگاه‌های استخراج رمزارز در اهواز معادل مصرف برق ۲هزار و ۵۰۰ خانوار است.

علیرضا شکرخدایی ، اظهار کرد: شرکت توزیع برق اهواز در مردادماه امسال با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله نیروی انتظامی موفق شد ۳۸۵ دستگاه رمزارز غیرمجاز را در سطح مناطق مختلف اهواز کشف و جمع‌آوری کند.

وی افزود: هر دستگاه ماینر معادل ۲.۵ کیلووات برق مصرف می‌کند که با در نظر گرفتن سقف مصرف مشترکان اهوازی در فصل تابستان، میزان انرژی برق صرفه‌جویی شده ناشی از جمع‌آوری دستگاه‌های استخراج رمزارز در اهواز معادل مصرف برق ۲هزار و ۵۰۰ خانوار است.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق اهواز با بیان اینکه جمع‌آوری رمزارزها به کاهش مصرف بار شبکه کمک می‌کند، گفت: ناپایداری شبکه، نوسان برق، آسیب‌دیدگی تجهیزات برقی و افزایش نرخ تلفات انرژی مهم‌ترین پیامدهای استفاده از رمزارزهای غیرمجاز است.

شکرخدایی عنوان کرد: اختلاف هزینه برق مصرفی برای تولید رمزارز با قیمت جهانی و سود قابل توجه از این روش، باعث بکارگیری گسترده ماینرهای غیرمجاز شده که با تلاش دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و همیاری مردم در حال شناسایی و جمع‌آوری این دستگاه‌ها هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند برای اطلاع رسانی در خصوص ماینرهای غیرمجاز از طریق “اپلیکیشن برق من”، “سامانه  اینترنتی www.tavanir.org.ir/samaat” و یا شماره گیری ۱۲۱ و ۱۵۲۱ برای ثبت گزارش اماکن غیرمجاز استخراج رمز ارز اقدام کنند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار