تخصیص بودجه به فعالیت آموزشی کانون های مساجد کشور

تاریخ انتشار: شنبه 19 شهریور 1401 | 12:02 ب.ظ
تخصیص بودجه به فعالیت آموزشی کانون های مساجد کشور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : برای فعالیت های آموزشی کانون‌های مساجد کشور بودجه متمرکز اختصاص می یابد.

محمدمهدی اسماعیلی در سفر به خوزستان در جلسه شورای اداری هفتکل بیان کرد: به برکت انقلاب اسلامی در دهه‌های اخیر خدمات گسترده‌ای در کشور صورت گرفته، ولی بخش‌ها و حوزه‌هایی هنوز با عقب‌ماندگی‌هایی روبه رو هستند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه لازم است کانون‌ها و کتابخانه‌های مساجد در برخی شهرستان‌های خوزستان باید فعال‌تر و تقویت شوند گفت: کانون‌های مساجد باید دوره‌های آموزشی برگزار کنند و ما هم بودجه‌ای متمرکز در اختیارشان قرار می‌دهیم تا فعالیت‌های بهتری انجام دهند.

وی با بیان اینکه برخی مشکلات شهرستان هفتکل با مسجدسلیمان مشترک است که رفع می‌شوند اضافه کرد: یکی از درخواست‌های نماینده و فرماندار شهرستان هفتکل تاسیس اداره اوقاف و امور خیریه است که تلاش می‌کنیم در هر شهرستان یک اداره اوقاف یا دفتر نمایندگی راه‌اندازی کنیم.

اسماعیلی با اشاره به اینکه اوقاف و امور خیریه یک فضای معنوی برای مردم است ادامه داد: خوزستان دارای بقاع متبرکه زیادی است و به همین دلیل نیازمند رسیدگی بیشتر است.

وی از آمادگی تامین تجهیزات حوزه علمیه هفتکل همچون کتاب، کولر و رایانه خبر داد و افزود: مصلای هفتکل هم مورد اهتمام است و منتظر هستیم مجلس شورای اسلامی بودجه‌ای برای تجهیز مصلا‌ها به وزارت ارشاد بدهند و در صورت تامین اعتبار این موضوع را در اولویت قرار می‌دهیم.

کتابخانه‌ها مهمترین شبکه فرهنگی کشور

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کتابخانه‌ها از مهم‌ترین شبکه‌های فرهنگی کشور است که باید فعال و حمایت شوند گفت:در مناطق روستایی باید کتابخانه ثابت و سیار احداث شود چرا که هر کجا کتابخانه داشته باشیم و کار فرهنگی انجام دهیم به سرعت نتیجه آن را می‌بینیم.

وی همچنین بر احداث سینما سیار در شهرستان هفتکل به ویژه در مناطق روستایی و دوردست تاکید کرد و ادامه داد: امیدواریم امسال با این اقدام مردم این منطقه همزمان با تهران بیشترین و جدیدترین فیلم‌های جشنواره را مشاهده کنند و کاری ماندگار انجام شود.

راه اندازی قرارگاه محرومیت زدایی

اسماعیلی بر پیگیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برای راه‌اندازی قرارگاه محرومیت‌زدایی تاکید کرد و گفت: نیاز است دوره‌های آموزشی در حوزه‌های فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و خبرنگاری در مساجد و کتابخانه‌ها برگزار شود و ما هم به شرکت‌کنندگان گواهی می‌دهیم؛ همچنین نیاز است انجمن سینمای جوان در این منطقه فعالیت خود را آغاز کند.

اسماعیلی بر ضرورت تسریع در عضویت خبرنگاران و هنرمندانی که عضو صندوق هنر نیستند، برای استفاده از مزایای این صندوق تاکید کرد و افزود:برای فعالیت هر انجمن در شهرستان هفتکل ۱۰۰ میلیون ریال اختصاص پیدا می‌کند.

وی همچنین در خصوص تکمیل فرهنگسرای پردیس هفتکل که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد بیان کرد: تکمیل این فرهنگسرا باید در اسرع وقت انجام شود و تا حداکثر تا سه ماه آینده به بهره‌برداری برسد و از محل اعتبارات وزارتخانه‌ای تجهیز شود تا انجمن‌های هنری بتوانند در آن فعالیت داشته باشند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار