ضرورت به‌روزرسانی سامانه هوشمند سوخت در کشور

تاریخ انتشار: سه شنبه 26 مهر 1401 | 09:47 ق.ظ
ضرورت به‌روزرسانی سامانه هوشمند سوخت در کشور عضو هیات مدیره کانون جایگاه‌داران سوخت کشور گفت: حدود ۳۰ درصد از نازل‌های سوخت جایگاه‌های کشور به دلیل خرابی قطعات سامانه هوشمند از مدار عملیات خارج هستند. ابراهیم الباجی ، در خصوص فرسودگی سامانه‌های هوشمند سوخت در کشور اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰ تا ۳۰ درصد از نازل‌های سوخت جایگاه‌های کشور به دلیل خرابی […]

عضو هیات مدیره کانون جایگاه‌داران سوخت کشور گفت: حدود ۳۰ درصد از نازل‌های سوخت جایگاه‌های کشور به دلیل خرابی قطعات سامانه هوشمند از مدار عملیات خارج هستند.

ابراهیم الباجی ، در خصوص فرسودگی سامانه‌های هوشمند سوخت در کشور اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰ تا ۳۰ درصد از نازل‌های سوخت جایگاه‌های کشور به دلیل خرابی قطعات سامانه هوشمند از مدار عملیات خارج هستند.

وی افزود: سامانه‌های هوشمند سوخت از سال ۱۳۸۶ در کشور راه‌اندازی شده‌اند و وارداتی هستند و از آن زمان تاکنون به دلیل عمر بالای فعالیت آن‌ها به سرعت خراب می‌شوند و فرسوده هستند و از این رو تعمیر قطعات این سامانه‌ها اقتصادی و به صرفه نیست.

عضو هیات مدیره کانون جایگاه‌داران سوخت کشور با بیان اینکه باید سامانه‌های هوشمند سوخت در کشور ساماندهی و به روز شوند، گفت: انتظار داریم شرکت‌های دانش بنیان کشور به این مساله ورود و نسبت به بومی‌سازی سامانه‌های هوشمند سوخت در جایگاه‌های سوخت اقدام کنند.

الباجی عنوان کرد: قطعات این سامانه‌ها پس از هر بار خرابی بازگشت داده شده و تعمیر می‌شوند و مجددا به چرخه استفاده باز می‌گردند اما این کار علاوه بر صرف زمان و هزینه، مشکلاتی به دنبال دارد زیرا دیگر عمر این قطعات به پایان رسیده است و باید نوسازی شوند.

وی افزود: خرابی‌های مکرر این قطعات باعث شده تعداد زیادی از نازل‌های جایگاه های سوخت کشور از مدار خارج باشند و این مساله روند سوخت‌گیری در جایگاه‌های سوخت را زمانبر کرده است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پردیس پاسارگاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار