امکان تحقق کامل برنامه کشت کلزا در خوزستان وجود ندارد

تاریخ انتشار: یکشنبه 1 آبان 1401 | 09:32 ق.ظ
امکان تحقق کامل برنامه کشت کلزا در خوزستان وجود ندارد معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از آغاز کشت دانه روغنی کلزا در استان خبر داد و گفت: سطح زیر کشت کلزا امسال ۹۰ هزار هکتار است اما با توجه به شرایط تامین آب به احتمال فراوان امکان تحقق کامل این برنامه وجود ندارد. تورج نوروزی، با اشاره به آغاز کشت دانه روغنی […]

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از آغاز کشت دانه روغنی کلزا در استان خبر داد و گفت: سطح زیر کشت کلزا امسال ۹۰ هزار هکتار است اما با توجه به شرایط تامین آب به احتمال فراوان امکان تحقق کامل این برنامه وجود ندارد.

تورج نوروزی، با اشاره به آغاز کشت دانه روغنی کلزا در خوزستان اظهار کرد: از حدود یک هفته گذشته کشت دانه روغنی کلزا در خوزستان آغاز شده است و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده سطح کشت این محصول ۹۰ هزار هکتار در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با توجه به تداوم خشکسالی و ناکافی بودن ذخایر آب سدهای استان، به احتمال فراوان برنامه به صورت کامل محقق نمی‌شود و تامین آب مورد نیاز کشت ۹۰ هزار هکتار کلزا در خوزستان به صورت کامل انجام نخواهد شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: تاکنون حدود ۱۰ هزار هکتار در خوزستان کشت شده و به هر میزانی که تامین آب مورد نیاز این محصول انجام شود کشت اجرایی خواهد شد و در غیر این صورت برنامه ۹۰ هزار هکتاری محقق نمی‌شود.

نوروزی با اشاره به اینکه کشت کلزا تا حدود ۲۰روز آینده ادامه دارد، عنوان کرد: در صورتی که شرایط تامین آب در بالادست خوزستان با وقوع بارش‌ها تغییر کند و ذخایر سدهای خوزستان به وضعیت بهتری برسند، سطح زیرکشت این محصول به سطح مورد نظر خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه در سال زراعی گذشته در خوزستان ۳۹ هزار هکتار کلزا کشت و ۷۹ هزار تن از مزارع استان برداشت شد، افزود: امیدواریم شرایط به شکلی رقم بخورد که بتوانیم برنامه کشت حداقلی که سال گذشته انجام شد را امسال نیز اجرایی کنیم.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پردیس پاسارگاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار