پیگیری علت کمبود سرم در داروخانه‌های اهواز

تاریخ انتشار: یکشنبه 1 آبان 1401 | 09:54 ق.ظ
پیگیری علت کمبود سرم در داروخانه‌های اهواز با آغاز فصل پاییز و شیوع بیش از پیش بیماری آنفولانزا شاهد کمبود سرم در داروخانه‌های اهواز هستیم.

مدیر نظارت بر فرآورده‌های دارویی معاونت غذا و دارو خوزستان در گفتگو با خبر ۲۳ شبکه خوزستان گفت: تاکنون به خاطر گرما و شرایط آب و هوایی استان و در حال حاضر به دلیل شیوع بیماری آنفولانزا در خوزستان همانند سراسر کشور، محدودیت تولید سرم به نسبت افزایش مصرف آن سبب شده الزاما محدودیت‌هایی را در فروش آن قائل شویم و سعی داریم مصرف سرم در استان را مدیریت کنیم.

مسعود مهدوی نیا افزود: مصرف سرم در کشور به نسبت تولید آن همخوانی ندارد و بیشتر از میزان تولید است، ضمن اینکه سرم جزو دارو‌هایی است که از خارج از استان وارد می‌شود و به دلیل حجیم بودن آن، انتقال آن محدودیت‌هایی دارد.

وی ادامه داد: سرم به میزان کافی و مدیریت شده در داروخانه‌ها وجود دارد و براساس برنامه توزیع، این محصول تامین می‌شود و به محض اعلام کمبود از سوی داروخانه ها، به سرعت سرم تحویل داده خواهد شد.

مهدوی نیا درخصوص تخلف داروخانه‌ها مبنی بر خودداری از فروش سرم، می‌گوید: شماره تماس ۳-۳۲۲۳۲۳۶۲ آماده دریافت شکایت‌ها و گزارش‌های شهروندان درباره مشکلات دارویی است و در اسرع وقت موضوع بررسی و به آن رسیدگی می‌شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پردیس پاسارگاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار