تلاش برای رفع فوری مشکل کمبود دارو در کشور

تاریخ انتشار: دوشنبه 2 آبان 1401 | 10:16 ق.ظ
تلاش برای رفع فوری مشکل کمبود دارو در کشور معاون سازمان غذا و داروی کشور : مشکل کمبود دارو در روز‌های آینده حل خواهد شد .

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و داروی کشور در سی‌وهفتمین نشست معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی منطقه جنوب غرب کشور در اهواز گفت:کمبود دارو در روز‌های آینده با برنامه‌ریزی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، به حداقل ممکن خواهد رسید و مردم در کوتاه‌ترین زمان به دارو دسترسی پیدا خواهند کرد.

 

دکتر محمود بیگلر افزود : در تقسیم بندی کشوری همیشه قطب چهار پیش‌قراول نقطه نظرات خلاقانه بوده و حضور و عملکرد کارگروه‌های تخصصی در این حوزه منجر به تصمیماتی شده که به مردم در تامین کالا‌های سلامت محور از جمله دارو، تجهیزات پزشکی و ترخیص کالا در گمرکات تخصصی منطقه کمک قابل توجهی می‌کند.

وی گفت : قطب چهار در سطح کشور اهمیت خاصی داشته و باید گفت که مشارکت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور در تصمیم‌گیری‌های منطقه و کشوری اثرگذار است.

بیگلر به برگزاری نشست‌های تخصصی فصلی در هر قطب اشاره کرد و افزود: در هر فصل موضوعات اساسی و مختلفی از طرف سازمان غذا و داروی کشور به قطب‌های مختلف کشور منتقل شده و کارگروه‌های تخصصی در این خصوص تشکیل می‌شود که به دنبال آن نتایج حاصله به سازمان غذا و داروی کشور ارایه شده و از تجمیع نقطه نظرات مختلف در قطب‌های ۱۰ گانه کشور، تصمیمی اساسی با کمترین نقص جهت رفع مشکلات گرفته می‌شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز گفت: برای رفع مشکل کمبود‌های دارویی به ویژه در بخش آنتی بیوتیک‌ها، رایزنی لازم در سراسر کشور در حال انجام است.

دکتر رضا گنجی افزود: در نشست‌های معاونت‌های غذا و داروی قطب چهار کشور، اهداف و چشم انداز‌های معاونت‌های غذا و دارو مطرح می‌شود و معاونان متعهد می‌شوند به صورت یکپارچه در جهت دستیابی به آن اهداف، گام بردارند.

وی ادامه داد: اتفاقات خوبی در حوزه مالی و بازسازی برخی از اماکن در منطقه جنوب غرب کشور زخ داده که دستاورد حضور معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و داروی کشور در سی و هفتمین نشست معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی منطقه جنوب غرب کشور است.

وی افزود: با توجه به شروع فصل سرما و در مواردی کمبود دارویی در بخش آنتی بیوتیک‌ها در سراسر کشور، به طور ویژه رایزنی لازم برای برطرف کردن مشکل انجام شده است.

این نشست با حضور مدیران کل سازمان غذا و داروی کشور و معاونان و مدیران غذا و داروی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های قطب چهار کشور در اهواز برگزار شد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پردیس پاسارگاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار