صفر شدن آمار فوت کرونایی ها در خوزستان

تاریخ انتشار: دوشنبه 9 آبان 1401 | 09:36 ق.ظ
صفر شدن آمار فوت کرونایی ها در خوزستان سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان : در هفته قبل مورد فوت کرونایی در استان نداشتیم.

دکتر سیدمحمد علوی با اشاره به کاهش ۱۰۰ درصدی موارد مرگ ناشی از کرونا طی هفته گذشته در استان گفت : هفته قبل از آن یک مورد مرگ ناشی از کرونا رخ داد.

 

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت کرونا در خوزستان پایدار است و موارد بیماری به کمترین حد خود رسیده است افزود: در هفته منتهی به ششم آبان ماه موارد بیماری ناشی از کرونا نسبت به هفته قبل از آن از ۸۷ نفر به ۴۷ نفر کاهش پیدا کرده یعنی حدود ۴۶ درصد کمتر شده است همچنین در همین بازه‌های زمانی موارد بستری از هفت نفر به ۹ نفر افزایش یافته که ۲۹ درصد افزایش بستری را نشان می‌دهد.

وی افزود: رنگ بندی شهر‌ها بر اساس موارد بستری بوده و با توجه به افزایش بستری ها، تعداد شهر‌های زرد در خوزستان نیز بیشتر شده است البته در شرایط موجود هم زمانی بیماری کرونا و آنفلوآنزا بسیار مهم بوده و در افزایش موارد بستری‌ها موثر می‌باشد.

علوی گفت: از هفته دوم مهرماه موج آنفلوآنزا در کشور شروع شد و در هفته اول آبان ماه به پیک خود رسید و به تبع در استان خوزستان هم میزان مراجعه ناشی از این بیماری افزایش یافته است.

وی در خصوص علت افزایش بیماری آنفلوآنزا در استان بیان کرد: تغییرات اقلیمی در خوزستان زودتر از موعد مقرر شروع شد همچنین بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی به همراه کاهش شیوه نامه‌های بهداشتی این مسئله را تشدید کرده است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان در ادامه به واکسن آنفلوآنزا اشاره کرد و گفت: واکسن آنفلوآنزا عمومی نبوده و همه مردم نیاز به تزریق این واکسن ندارند بلکه تنها ۲ دسته از نظر واکسیناسیون مورد توجه هستند.

وی ادامه داد: دسته اول، افرادی که با بیماران مبتلا به آنفلوآنزا مواجه هستند مثل کادر درمانی و پرستاری، دانشجویان پزشکی و کسانی که با پرندگان در ارتباط هستند و دسته دوم زنان باردار می‌باشند.

علوی گفت: افراد بالای ۶۵ سال، کودکان زیر پنج سال و افرادی که بیماری کبدی، کلیوی، قلبی، تنفسی و دارای ضعف سیستم ایمنی هستند باید واکسن آنفلوآنزا را از داروخانه‌ها تهیه کرده و تزریق کنند. همچنین افراد زیر ۱۸ سال که آسپرین مصرف کرده و افرادی که از بیماران زمینه‌ای مراقبت می‌کنند باید هر ساله در ابتدای فصل پاییز واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند.

گفتنی است مهمترین علائم بیماری آنفلوآنزا تب، سرفه، خستگی، بدن درد، گلودرد، آبریزش بینی و سردرد است و افراد در صورت ابتلا به این بیماری باید استراحت کرده و مایعات مصرف کنند.

افرادی که به نوع شدید آنفلوآنزا مبتلا می‌شوند باید به مراکز و کلینیک‌های حاد تنفسی مراجعه کنند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پردیس پاسارگاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار