پایداری شبکه برق اهواز با راه اندازی پست برق فولاد

تاریخ انتشار: دوشنبه 9 آبان 1401 | 10:51 ق.ظ
پایداری شبکه برق اهواز با راه اندازی پست برق فولاد با وارد مدار شدن پست برق ۴۰۰ کیلوولت فولاد خوزستان پایداری شبکه برق اهواز افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه پست ۴۰۰ کیلوولت آرنا فولاد خوزستان در مراحل تست و راه‌اندازی است، گفت: با وارد مدار شدن این پست شبکه ۲۳۰ کیلوولت اهواز از پرباری خارج خواهد شد و برق شهر پایدار‌تر می‌شود.

 

محمود دشت‌بزرگ اظهار کرد: پست برق ۴۰۰ به ۲۳۰ کیلوولت آرنا فولاد خوزستان با ظرفیت ۴ ترانس ۳۱۵ مگاولت‌آمپری در مراحل پایانی تست و بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه این پست و خط انتقال آن تا قبل از پایان سال جاری وارد مدار خواهد شد، افزود: با بهره‌برداری از پست فولاد، تامین برق دو مشترک صنعتی فولاد خوزستان و فولاد اکسین از بخش ۲۳۰ کیلوولت به بخش ۴۰۰ کیلوولت منتقل خواهد شد و این اقدام باعث می‌شود که نیروگاه رامین و شبکه ۲۳۰ کیلوولت اهواز از حالت پرباری خارج شود و تنها برق شهر و حومه را تامین کند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: شرکت فولاد خوزستان به عنوان بزرگترین مشترک صنعتی شبکه برق این شرکت با دیماند ۶۵۰ مگاولت آمپر، با احداث این پست از بخش ۲۳۰ کیلوولت به بخش ۴۰۰ کیلوولت منتقل خواهد شد و پرباری پست برق اهواز ۲ کاهش پیدا می‌کند.

دشت‌بزرگ با بیان اینکه سرمایه‌گذار این پروژه فولاد خوزستان بوده و برای بهره‌برداری به شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تحویل خواهد شد، گفت: با این اقدام دیگر شبکه ۲۳۰ کیلوولت کلانشهر اهواز پرباری هر سال را نخواهد داشت و ضمانت بیشتری در پایداری شبکه برق در تابستان ایجاد خواهد کرد.

وی بیان کرد: پست ۴۰۰ به ۲۳۰ کیلوولت آرنا به گونه‌ای طراحی شده که برق دو مشترک صنعتی فولاد خوزستان و فولاد اکسین را هم‌زمان تامین کند و این مقسم بودن از ویژگی‌های خاص آن است.

شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت انتقال برق در شبکه انتقال و فوق توزیع در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پردیس پاسارگاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار