ضرورت واکسیناسیون برای افزایش ایمنی جمعی

تاریخ انتشار: یکشنبه 22 آبان 1401 | 09:12 ق.ظ
ضرورت واکسیناسیون برای افزایش ایمنی جمعی معاون علوم پزشکی اهواز : تا دیر نشده باید مردم برای تزریق واکسن یا تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز با انتقاد از استقبال نکردن مردم از واکسیناسیون و احتمال کاهش ایمنی جمعی، گفت: روند بیماری تقریبا ثابت مانده است و فعلا با موج جدید کرونا مواجه نیستیم، اما همچنان مواردی از بستری مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌ها هستیم.

 

دکتر پژمان بختیاری نیا افزود: معمولا اکثر بستری‌ها در بیمارستان‌ها افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای یا افرادی هستند که واکسینه نشده اند یا مدت زمان زیادی از تزریق آخرین دُز واکسنشان گذشته است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: خوشبختانه در دو هفته اخیر مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در خوزستان رخ نداده است.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان با انتقاد از استقبال نکردن مردم از واکسیناسیون تصریح کرد: وضعیت با ثبات کنونی ناشی از پوشش واکسیناسیون خوب و در نتیجه ایجاد ایمنی در بدن افراد واکسینه شده است. همچنین مبتلایان به کرونا نیز بر اثر بیمار شدن ایمنی به دست آورده اند بنابراین این عوامل موجب شده است ایمنی جمعی خوبی حاصل شود، اما باید توجه شود به تدریج ایمنی کاهش پیدا می‌کند و ممکن است این کاهش ایمنی جمعی به حدی برسد که مجددا چرخش ویروس در جامعه زیاد شود و با پیک دیگری مواجه شویم.

وی با اشاره به موجودی خوب واکسن، گفت: بنابراین تا دیر نشده باید مردم برای تزریق واکسن یا تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند. حتما افرادی که ۶ ماه از تزریق آخرین دُز واکسن شان گذشته باید برای تزریق واکسن یادآور به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پردیس پاسارگاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار