فاز نهایی پست برق سبزآب اندیمشک در آستانه بهره‌برداری

تاریخ انتشار: یکشنبه 22 آبان 1401 | 11:02 ق.ظ
فاز نهایی پست برق سبزآب اندیمشک در آستانه بهره‌برداری مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: فاز نهایی پست برق سبزآب اندیمشک به ظرفیت ۳۰۰ مگاولت آمپر در مراحل تست و راه‌اندازی است و به زودی وارد مدار خواهد شد. محمود دشت‌بزرگ بیان کرد: فاز نهایی و تکمیلی پست برق ۲۳۰ به ۱۳۲ و ۳۳ کیلوولت سبزآب اندیمشک به ظرفیت ۳۰۰ مگاولت‌آمپر در مراحل پایانی […]

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: فاز نهایی پست برق سبزآب اندیمشک به ظرفیت ۳۰۰ مگاولت آمپر در مراحل تست و راه‌اندازی است و به زودی وارد مدار خواهد شد.

محمود دشت‌بزرگ بیان کرد: فاز نهایی و تکمیلی پست برق ۲۳۰ به ۱۳۲ و ۳۳ کیلوولت سبزآب اندیمشک به ظرفیت ۳۰۰ مگاولت‌آمپر در مراحل پایانی بهره‌برداری بوده و در مراحل تست و راه‌اندازی است.

وی با بیان اینکه این پروژه بزرگ از ماموریت‌های ویژه شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بوده است، تصریح کرد: در فاز نهایی پست برق سبزآب ۲ ترانس هرکدام به ظرفیت ۱۲۵ مگاولت آمپر در بخش ۲۳۰ به ۱۳۲ کیلوولت و یک ترانس به ظرفیت ۵۰ مگاولت آمپر در بخش ۲۳۰ به ۳۳ کیلوولت وارد مدار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری این پروژه بیش از ۴۱۰ هزار میلیارد ریال است، افزود: فاز اول پست برق سبزآب اندیمشک در تیرماه سال جاری به ظرفیت ۵۰ مگاولت آمپر در یک اقدام فوری برای برق‌رسانی به طرح آبرسانی غدیر وارد مدار شد.

وی گفت: امکان انتقال توان برق تولیدی نیروگاه در حال احداث دوکوهه اندیمشک و تقویت برق شبکه شمال خوزستان که دچار چالش‌هایی در این زمینه بوده از مهم‌ترین اهداف بهره‌برداری پست برق سبزآب اندیمشک است.

شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت انتقال برق در شبکه انتقال و فوق توزیع در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پردیس پاسارگاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار