ادامه پایش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در زیستگاه‌های خوزستان

تاریخ انتشار: چهارشنبه 2 آذر 1401 | 11:20 ق.ظ
ادامه پایش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در زیستگاه‌های خوزستان مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از پایش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در زیستگاه‌های آبزی و کنارآبزی استان خبر داد. محمد جواد اشرفی، با اشاره به آغاز مهاجرت پرندگان مهاجر به تالاب‌ها و زیستگاه‌های آبی خوزستان اظهار کرد: با توجه به مهاجرت پرندگان مهاجر به خوزستان، از مهرماه پایش و کنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در […]

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از پایش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در زیستگاه‌های آبزی و کنارآبزی استان خبر داد.

محمد جواد اشرفی، با اشاره به آغاز مهاجرت پرندگان مهاجر به تالاب‌ها و زیستگاه‌های آبی خوزستان اظهار کرد: با توجه به مهاجرت پرندگان مهاجر به خوزستان، از مهرماه پایش و کنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در زیستگاه‌های آبزی و کنارآبزی خوزستان از جمله تالاب‌ها و برکه‌ها آغاز شده و تا پایان حضور پرندگان مهاجر در خوزستان ادامه دارد.

وی افزود: به منظور جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، پایش و کنترل این بیماری توسط تیم‌های مشترک محیط زیست و دامپزشکی خوزستان در اکیپ‌های سه تا پنج نفره در حال انجام است و در صورت مشاهده موارد مشکوک، سریعا نمونه‌برداری انجام می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا به آنفلوآنزای فوق حادپرندگان در خوزستان مشاهده نشده است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
پردیس پاسارگاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
شهرداری
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار