قرارداد آب بیش از ۲۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی شمال خوزستان ثبت شد

تاریخ انتشار: چهارشنبه 9 آذر 1401 | 11:08 ق.ظ
قرارداد آب بیش از ۲۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی شمال خوزستان ثبت شد مدیر امور مشترکان شرکت بهره برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان گفت: قرارداد آب بیش از ۲۱ هزار هکتار انواع محصولات کشاورزی تابستانه در امور مشترکان آب کشاورزی منطقه شمال خوزستان ثبت شد.

محمدرضا سپهری روز چهارشنبه افزود: بیشتر کشاورزان دارای کشت تابستانه، قرارداد آب بسته‌اند ولی به منظور جلوگیری از جریمه شدن کشاورزان منطقه، فرصت اصلاح و تکمیل قراردادهای آب تا نیمه آذرماه تمدید شد.
وی بیشترین سطح زیر کشت قراردادهای ثبت شده تابستان سال جاری را ذرت دانه‌ای با ۱۷ هزار و ۷۰۰ هکتار اعلام کرد و گفت: پس از آن محصولات ماش، فلفل، بادمجان و لوبیا قرار دارد.
مدیر امور مشترکان شرکت بهره برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان محصولات سالانه شبکه آبیاری دز را نیز باغات مرکبات، گل رز، گل فصلی، گیاهان داروئی و یونجه اعلام کرد و افزود: تاکنون قرارداد محصولات سالانه به میزان بیش از یک هزار و ۹۰۰ هکتار در سامانه عقد قرارداد مشترکین آب ثبت شده که بیشترین آن مربوط به باغات مرکبات است.
به گفته سپهری عقد قرارداد محصولات زمستانه شبکه آبیاری دز نیز از ابتدای آذرماه شروع شده و لازم است کشاورزان برای برنامه ریزی بهتر تامین و توزیع آب در شبکه هر چه سریعتر به امور مشترکان مراجعه کنند.
شرکت بهره برداری از شیکه‌های آبیاری شمال خوزستان مدیریت شبکه‌های آبیاری دز و کرخه شمالی را بر عهده داشته و بیش از ۱۸ هزار مشترک دارد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
نمایشگاه
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نمایشگاه
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار