تلاش برای تامین زمین طرح ملی مسکن در خوزستان

تاریخ انتشار: چهارشنبه 14 دی 1401 | 11:22 ق.ظ
تلاش برای تامین زمین طرح ملی مسکن در خوزستان جلسه ویژه هماهنگی و رفع موانع تأمین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان برگزار شد.

جلسه ویژه بررسی مشکلات تامین زمین با هدف هماهنگی و رفع موانع تأمین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان با حضورمعاونین، مدیران، روسای ادارات شهرستانی و کارشناسان مرتبط در سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی خوزستان برگزار شد.

 

در این جلسه، معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، با تاکید بر لزوم پیگیری ویژه مسائل و مشکلات طرح نهضت ملی مسکن اظهار داشت: این طرح با هدف خانه دار شدن مردم و به منظور رونق تولید مسکن در کشور اجرایی شده است، برای اجرای این در طرح در استان و خدمت به مردم باید بطور ویژه مشکلات را بررسی و راهکار اجرایی ارائه دهیم.

سیدحسین دهبان زاده افزود: هدف از برگزاری این جلسات بررسی مشکلات پروژه ها، هماهنگی و رفع موانع تأمین زمین طرح نهضت ملی مسکن و تسریع در پیشرفت آن‌ها است.

دهبان زاده یکی از مشکلات در طرح نهضت ملی مسکن را تامین زمین برای متقاضیان در شهرستان‌ها عنوان کرد و گفت: باید ظرف مدت یک هفته نسبت به تامین زمین برای متقاضیان دارای آورد اولیه در شهر‌هایی همچون بهبهان اقدام شود.

وی در خصوص اراضی شناسایی شده جهت تغییر کاربری که کد GIS دریافت کرده اند نیز گفت: باید هر چه سریعتر با هماهنگی دستگاه‌های متولی مرتبط با تغییر کاربری اراضی تعیین تکلیف شده و به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یابند.

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اظهار داشت: برای اجرای این طرح در استان از تمام ظرفیت‌های قانونی خود برای تامین زمین مورد نیاز بهره خواهیم گرفت.

وی گفت: در حال حاضر برای ۴۷ هزار نفر در شهر‌های استان زمین تامین شد و حدود یک هزار و ۲۰۰ هکتار برای قانون جهش تولید مسکن به محدوده شهر‌ها از جمله ماهشهر، بهبهان، آغاجاری، شهر جدید رامین و شیرین شهر الحاق شده است.

دهبان زاده اظهار داشت: درصدد هستیم با ظرفیتی که در استان وجود دارد ۴۰۰ هکتار از اراضی داخل محدوده را با حفظ سرانه‌های عمومی تغییری کاربری دهیم.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
نمایشگاه
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نمایشگاه
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار