تسهیلات خرید خودرو به تاکسی داران در اهواز

تاریخ انتشار: چهارشنبه 14 دی 1401 | 10:44 ق.ظ
تسهیلات خرید خودرو به تاکسی داران در اهواز رئیس شورای اسلامی اهواز:برای نوسازی ناوگان تاکسی اهواز در نظر داریم تا به تاکسی داران تسهیلات خرید خودروی جدید پرداخت شود.

محمودی درباره جزئیات این خبر گفت: قیمت هر تاکسی خودرو دو میلیارد ۷۰۰میلیون ریال است که مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال از صاحب تاکسی گرفته می‌شود و باقی هزینه به صورت تسهیلات پرداخت می‌شود.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اهواز افزود: با این اقدام می‌توان ناوگان تاکسی اهواز را نوسازی کرد و به تاکسی داران برلی خرید خودروی جدید کمک کرد.

محمودی با اشاره به اینکه دو هزار تاکسی زرد در اهواز وجود دارد افزود: ۸۸ درصد این تعداد فرسوده هستند و برای خارج کردن این‌میزان تاکسی فرسوده نیاز به همکاری بانک‌ها و دستگاه‌های مرتبط است.

محمودی افزود: کمیته امداد خوزستان تقبل کرده به ۱۵۰ نفر تاکسی دار تسهیلات خرید خودرو پرداخت کند.

رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز با بیان اینکه در سال آینده برای اهواز یکصد اتوبوس درون شهری خریداری می‌شود اظهار داشت: نیاز اهواز ۵۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری است و در مناطقی که خیلی شلوغ نیستند در نظر داریم از ون استفاده کنیم.

گفتنی است یکی  از دلایل آلودگی هوا علاوه بر آلاینده‌های صنعتی وجود ماشین های فرسوده در کلانشهر اهواز است.

وی در ادامه با اشاره به گله مندی مردم از تعداد زیاد نوار‌های حفاری در سطح شهر گفت: از آبفای استان خواستاریم هر چه زودتر در ترمیم نکار‌های حفاری که در سطح شهر ایجاد کرده اقدام کند.

وی گفت: همچنین انتظار ما از شهرداری اهواز این است که در مدت پنج ماه آینده ۱.۵ میلیون مترمکعب آسفالت انجام دهد و تا قبل از عید نوروز وضعیت زباله‌ها و نخاله‌های سطح شهر را ساماندهی کند.

وی همچنین با اشاره با نیاز آتش نشانی اهواز به پله ۵۰‌متری افزود: سه پله در سطح گشود خریداری شده که ۶ استان درخواست داشتند و در تلاشیم که یکی از این‌پله‌ها به آتش نشانی اهواز تعلق گیرد.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اهواز گفت: در تاریخ ۲۸ و ۲۹ دی ماه جاری روسای شورای اسلامی کلانشهر‌های کشور سومین جلسه خود را به میزبانی اهواز خواهند داشت و در کمیسیون‌های مختلف موارد و مسائل گوناگون را بررسی خواهند کرد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
نمایشگاه
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار