هشدار نارنجی ریزش باران ، تگرگ و وزش تندباد در خوزستان

تاریخ انتشار: دوشنبه 19 دی 1401 | 11:53 ق.ظ
هشدار نارنجی ریزش باران ، تگرگ و وزش تندباد در خوزستان اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به تشدید سامانه بارشی و احتمال تگرگ و تندباد در استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با توصیف شرایط جوی مورد انتظار گفت : تقویت سامانه بارشی از اواسط روز دوشنبه ۱۹/۱۰/۱۴۰۱ تا اواخر روز سه شنبه ۲۰/۱۰/۱۴۰۱ موجب رگبار باران و رعد و برق، وزش باد متوسط و احتمال تند باد لحظه‌ای و ریزش تگرگ در مناطق مستعد و بارش برف در ارتفاعات استان می شود.

 

محمد سبزه زاری افزود : علاوه بر مناطق ذکر شده در هشدار نارنجی در مناطق غربی و مرکزی و شمال شرقی در بقیه نقاط فعالیت سامانه بارشی بصورت نقطه‌ای خواهد بود.

وی گفت : این شرایط موجب لغزندگی جاده، اصابت صاعقه، اختالل در سفر‌های بین شهری بویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال ریزش کوه، آبگرفتگی معابر، باال آمدن سطح آب رودخانه‌ها واحتمال خسارت به صنعت کشاورزی و آبگرفتگی وجاری شدن سیلاب ها همچنین سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی در مناطق کوهستانی، بارش برف در جاده‌های کوهستانی می شود.

سبزه زاری توصیه کرد: تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی ناشی از جاری شدن سیلاب، رعد و برق، وزش بادشدید و صاعقه بکار گرفته شود و از سفر‌های غیر ضروری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی هنگام سفر، لایروبی کانال‌ها و آبروها ، احتیاط در فعالیت کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچرو، احتیاط در عبور از حاشیه مسیلها، اقدامات لازم برای فعالیت‌های عمرانی و بتن ریزی، تمهیدات لازم در جهت حفظ ماشین آلات کشاورزی، مدیریت در مصرف انرژی و آمادگی راهداری به ویژه در گردنه‌های برفگیر به کار گرفته شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
نمایشگاه
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار