بازگشت ۶۲ واحد تولیدی راکد در خوزستان به چرخه تولید

تاریخ انتشار: دوشنبه 3 بهمن 1401 | 09:39 ق.ظ
بازگشت ۶۲ واحد تولیدی راکد در خوزستان به چرخه تولید مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: ۶۲ واحد تولیدی راکد در خوزستان به چرخه تولید بازگشت.

آقای حمیدرضا فلاح بابیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت ۶۰ درصد اقتصاد استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اظهار داشت: برنامه‌ریزی این سازمان در حوزه کلان به شکلی است که رویه‌های سنتی تغییر داده شوند و بر همین اساس ۱۴ طرح تحولی درحال انجام است.
وی افزود: از مهمترین این طرح‌ها می‌توان به راه‌اندازی واحد‌های راکد، افزایش ظرفیت تولید، توانمندسازی شبکه‌های اقتصادی و ایجاد سامانه‌های الکترونیکی اشاره کرد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان ادامه داد: روند‌های قدیمی وزارت صمت که مبتنی بر فرآیند‌های سنتی، بروکراسی اداری و کاغذبازی بود، درحال حذف شدن است.
آقای فلاح درخصوص وضعیت تاسیس شرکت‌های صنعتی جدید گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۰۰ جواز تاسیس با ۲۲ هزار اشتغال‌زایی و ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صادر شده است.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۱۰۶ پروانه بهره‌برداری نیز با ۴ هزار و ۴۰۰ نفر اشتغال و ۴ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صادر شده است. در حوزه معدن نیز کار صدور ۱۲ پروانه اکتشاف، ۸ گواهی کشف و ۹ پروانه بهره‌برداری انجام شده است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان درباره بازگشت واحد‌های راکد به عرصه تولید، عنوان کرد: ۴۰۰ واحد تولیدی راکد در خوزستان وجود دارد که از ابتدای امسال ۶۲ واحد آن به چرخه تولید بازگشتند.
فلاح تصریح کرد: براساس عارضه‌یابی صورت گرفته ۱۸۰ واحد تولیدی راکد امکان بازگشت دارند، همچنین ۷۷ واحد تملکی راکد وجود دارد که ۶۶ واحد آن قابل بازگشت است.
وی ابراز امیدواری کرد: براساس تفاهم‌نامه با یکی از بانک‌ها و سازمان برنامه و بودجه تا مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات یارانه‌دار با نرخ سود ۱۴ درصد به صورت ۵ ساله در اختیار واحد‌های دانش‌بنیان، نوپا و شتاب دهنده قرار می‌گیرد. این امر موجب رونق گرفتن فعالیت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های صنعتی می‌شود.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: ۱۰۰ طرح سرمایه‌گذاری در حوزه تکمیل زنجیره تولید صنایع مادر استان آماده شده و در سایت وزارتخانه قرار گرفته است.
به گفته فلاح حدود ۳ هزار هکتار زمین برای مرحله ۲ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر آماده شده که درحال واگذاری است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
نمایشگاه
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نمایشگاه
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار