رویش شیرینی از دلِ بهمن

تاریخ انتشار: چهارشنبه 12 بهمن 1401 | 08:40 ق.ظ
رویش شیرینی از دلِ بهمن رویشِ شیرینی از دل شوره‌زارهای خوزستان و شکل‌گیری واحدهای نیشکری، یکی از دستاوردهای راهی است که امام با ورودش به میهن در بهمن ماه بنیان نهاد و چند سال پس از انقلاب اسلامی به ثمر نشست.

۴۴ سال پیش در چنین روزی، تلویزیون با پخش سرود «ای ایران» و زیرنویس گرامی باد بهار آزادی، دقایقی از مراسم ورود بزرگمرد تاریخ‌ساز ایران را به میهن پخش کرد؛ بزرگمردی که با قدومش، ایمان، امید و خودباوری را زنده کرد و از دل سیاهی استکبار و استبداد، روشنایی‌بخش امید در جامعه شد.

ورود امام خمینی(ره) به ایران، در روز ۱۲ بهمن، برای مردمی که تمام دوران مبارزاتی خود را از طریق بیانیه و صداهای ضبط شده‌ی او سپری کرده بودند، روزی فراموش نشدنی را رقم زد. سخن معروف امام در آن روز، «من به پشتیبانی این ملت دولت تعیین می‌کنم»، پشتیبان اتفاقات بعدی آن سال و انتخاب جمهوری اسلامی ایران توسط مردم و به رهبری ایشان بود و ایران را در مسیری قرار داد که با همه تحریم‌ها و سنگ‌اندازی‌های دشمنان، به توسعه و سازندگی ختم شده است.

رویشِ شیرینی از دل شوره‌زارهای خوزستان و شکل‌گیری واحدهای نیشکری، یکی از دستاوردهای راهی است که امام با ورودش به میهن در بهمن ماه بنیان نهاد و چند سال پس از انقلاب اسلامی به ثمر نشست.

آغاز باشکوه این رویش شیرین، همزمان با بهمن بود. با تاسیس اولین واحد نیشکری توسعه نیشکر، در بهمن ماه ۱۳۷۸ تحولی نوین در اقتصاد خوزستان رقم خورد و از آنجایی که کارخانه شکر این شرکت در سال ملقب به نام امام به بهره‌برداری رسید، به نام ایشان مزین شد.

این کشت و صنعت با سپری شدن زمان، گام به گام توسعه یافت و اکنون در کنار تولید شکر و شیرین کامی مردم از این محصول، بزرگترین واحد تولیدکننده‌ی ام.دی.اف از باگاس و همچنین تولید خوراک دام است.

 


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار