اعتماد به تولید داخل و دانش بنیان و همچنین شرکت های دانش بنیان بسیار حائز اهمیت است

تاریخ انتشار: سه شنبه 18 بهمن 1401 | 08:55 ق.ظ
اعتماد به تولید داخل و دانش بنیان و همچنین شرکت های دانش بنیان بسیار حائز اهمیت است  حمایت ما از شرکت های دانش بنیان نباید صرفا مالی باشد بلکه اعتماد به تولید داخل و دانش بنیان و همچنین شرکت های دانش بنیان بسیار حائز اهمیت است.  عبدالعلی رحیمی مظفری در آیین گشایش سیزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان که امروز ۱۷ بهمن ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: یکی […]

 حمایت ما از شرکت های دانش بنیان نباید صرفا مالی باشد بلکه اعتماد به تولید داخل و دانش بنیان و همچنین شرکت های دانش بنیان بسیار حائز اهمیت است. 

عبدالعلی رحیمی مظفری در آیین گشایش سیزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان که امروز ۱۷ بهمن ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مواردی که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد رسیدن به اصل اساسی اقتصاد دانش بنیان است.

 

وی افزود: اقتصاد دانش بنیان صرفا تولید دانش بنیان نیست بلکه مدیریت دانش بنیان بر همه کارها است که باید دردستور کار قرار بگیرد.

عضو هیات ریسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث دانش بنیانی باید در همه اصل ها نمایان شود و مورد متوجه قرار بگیرد، گفت: قانون جهش دانش بنیان قانونی است که در مجلس برای حمایت از بحث دانش بنیان مصوب شده است. حمایت ما از شرکت های دانش بنیان نباید صرفا مالی باشد بلکه اعتماد به تولید داخل و دانش بنیان و همچنین شرکت های دانش بنیان بسیار حائز اهمیت است. 

رحیمی مظفری با بیان اینکه عده ای می گویند سرمایه های ما بالای فلرها می سوزد، عنوان کرد: اما آن سرمایه ای که امروز مهم تر از نفت و گاز و فلرها می سوزد جوانان دانشمندی و نخبگان علمی هستند که باید به آن ها توجه داشته باشیم و از ظرفیتشان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه نفت را می توان یک روز دیرتر استخراج کرد، گفت: ما قرار نیست صادرات نفت را حداکثری داشته باشیم و باید زنجیره ای شکل گیرد که با توجه به آن نسبت به صادرات اقدام کنیم.

عضو هیات ریسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات مهم شرکت های دانش بنیان بحث ضمانت نامه ها بود که در ماده ۴ قانون جهش تولید این مساله حل شده است.

رحیمی مظفری ادامه داد: اگر شرکت های دانش بنیان کالای با کیفیت تولید کنند شک نکنید غیرت ملی مردم اجازه نخواهد داد تا از کالای خارجی استفاده شود و در این زمینه باید شرایط نابرابر و تبعیض هایی که میان تولیدات داخلی و خارجی و وجود دارد از میان برداشته شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سرمایه ایران فقط نفت نیست بلکه انسان هایی هستند که زنجیره ارزش و ارزشمندی به نفت می دهند. واقعیت تلخ ایران اسلامی نفتی است که بزرگترین فرصت در کشور بوده اما به واسطه اتفاقات امروز تبدیل به یک تهدید شده که دشمنان با فشار به دنبال تحریم و… هستند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار